Tipy pro úspěšné outdoor pěstování

Pokud pěstujete legální odrůdy rostlin léčebného konopí venku, tedy outdoor, je tento článek přesně pro vás. Dozvíte se 7 užitečných tipů pro úspěšné outdoor pěstování konopí, které ačkoliv se mohou zdát jako rutina, většina lidí na ně zapomíná. Přitom se často jedná o zásadní faktory, které ovlivňují celkovou kvalitu a zdraví výsledných rostlin. Pojďme tedy na to...

1. Kvalitní genetika konopí a péče = základ úspěchu

Jednotlivé odrůdy léčebného konopí se o sebe liší ve spoustě věcí. Není to jen vůně a obsah kanabinoidů, ale také genetická výbava, kterou každá jednotlivá odrůda konopí disponuje. Genetika je zkrátka jedinečná záležitost. Jelikož právě tento genetický základ určuje zdraví, kvalitu a výnos květů konopí při sklizni.

Kromě genetiky je však důležitá i péče o každou rostlinu zvlášť. Je nutné pamatovat také na potřeby konopí, které se liší v závislosti na fázi, v níž se rostlina nachází. Jinou péči a hnojení potřebují během fáze vegetativního růstu, a zcela jinou během fáze kvetení.

Hnojiva na květ vs. na růst se od sebe značně liší.

Kvalitní genetika semen je základem úspěšného pěstování
Kvalitní genetika semen je základem úspěšného pěstování. 

 

2. Alespoň měsíc indoor pěstování dodá konopí sílu

I při pěstování konopí venku se vyplatí začít uvnitř. Ven stačí rostlinu přesadit až cca po 1 měsíci. Sazenice jsou vysazovány ven asi od konce dubna až do konce května. Je zapotřebí dát pozor na to, aby měly rostliny dostatek místa - půlmetrový okruh volného prostoru kolem každé ze sazeniček by měl být dostatečný. V prvních týdnech růstu jsou rostliny nejzranitelnější vůči vlivům prostředí. Venku řádí nejen počasí, ale také zvěř a jiní škůdci konopí.

 

3. Udržujte sterilní a hygienické prostředí

Používejte rukavice - tak zní zásada č.1. Má to svá opodstatnění a rozhodně se je nevyplatí zanedbat. Na rostlinu konopí se nikdy nesahá holýma rukama. Při manipulaci s ní je vhodné používat jemné zahradnické nebo jednorázové rukavice. Nehodí se ani zbytečné sahání na listy, a to zejména v prvních dnech a týdnech.

 

4. Místo k outdoor pěstování vybírejte pečlivě

Pokud vybíráte místo k pěstování outdoor odrůd konopí, seznamte se s množstvím světla přes celý den! Najít vhodné místo je faktor, který se hodně podceňuje. Je třeba myslet na to, že rostlina zde bude celé následující týdny. Je proto nutné, aby měla dostatek světla k růstu. 

5. Na škůdce konopí platí prevence

Škůdci jsou všude. 100% ochrana neexistuje ale je dobré s tím počítat. Pod škůdcem si každý představí slimáka, svilušku, mravence - preventivní lepové desky proto nejsou rozhodně na škodu. 

Velkým problémem pěstování konopí venku je však i domácí nebo divoká zvěř, která může udělat zdaleka nejrychlejší a nejrozsáhlejší škodu. Těžko přístupné místo nebo třeba oplocení může významně pomoct.

Škůdcům - housenkám, slimákům a jinému hmyzu se někdy zkrátka nevyhnete.
Škůdcům na konopí se někdy zkrátka nevyhnete. 

 

6. Zálivku nechte až na večer

Konopí zalévejte po západu slunce, případně před jeho východem brzy ráno. Prostý fakt, který platí prakticky u všech rostlin. Nikdy nezalévejte v pravé poledne, rostliny by se spálily! Kromě toho by prudkým ochlazením a změnou teploty mohly utrpět tepelný šok, což vede k velkému stresování rostliny.

 

7. Kdy sklízet konopí? Nikdy ne po dešti!

Zvláště ke konci roku, kdy sklizeň konopí probíhá, občas prší. Samotný déšť ovlivní množství účinných látek a kanbinoidů jen dočasně. Množství se během 2-4 dnů po dešti z většiny obnoví. Proto je vhodné sklízet konopí vždy spíše před deštěm...

 

Tento článek pojednává výhradně o pěstování legálních odrůd Cannabis Sativa s vyšší obsahem CBD a maximálním obsahem THC do 1 % a v žádném případě nenabádá k protizákonnému nakládáním s rostlinami konopí. Pěstování rostlin s vyšším obsahem THC je přestupkem, nebo trestným činem! 

 

 

Podobné články

Štítky