Užívání konopí u těhotných žen: vzorce jeho užívání v těhotenství a jeho účinnost proti „ranní nevolnosti“

  • Užívání konopí u těhotných žen: vzorce jeho užívání v těhotenství a jeho účinnost proti „ranní nevolnosti“
  • Konopí může těhotným ženám zmírnit nevolnost a zvracení. Studie proběhla v britské Kolumbii a zúčastnilo se jí 84 respondentek.
  • Závěry studie jsou však nejasné. 

Většina žen pociťuje během těhotenství nevolnost a/nebo zvracení. Tento stav se může pohybovat od mírné nevolnosti až po extrémní nevolnost a zvracení, přičemž 1-2% žen trpí život ohrožujícím stavem hyperemesis gravidarum.

Výsledky průzkumu 

Konopí (Cannabis sativa) se může terapeuticky použít ke zmírnění nevolnosti a zvracení vyvolaných těhotenstvím. Tento příspěvěk uvádí výsledky průzkumu 84 žen užívajících konopný léčivý přípravek, který byl přijat prostřednictvím dvou společností v britské Kolumbii v Kanadě.

Ze 79 respondentek, které byly těhotné, 51 (65%) přiznalo užívání konopí během těhotenství. Zatímco 59 (77%) respondentek, které byly těhotné, zaznamenaly nevolnost a/nebo zvracení v těhotenství, 40 (68%) užívalo konopí k léčbě těchto nevolností. Z těchto respondentek ohodnotilo 37 (více než 92%) konopí jako "mimořádně efektivní" nebo "efektivní".

Závěr

Naše závěry plynoucí z výzkumu podporují potřebu dalšího zkoumání konopné léčby pro závažnou nevolnost a zvracení během těhotenství.

Zdroj: studie, obrázek: www.themaven.net

  • Články z kategorie Studie mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.