Naposledy na blogu Víc článků   RSS

Šlechtěné semínka konopí | semena marihuany

Konopí pochází z rodiny Cannabaceae a dělíme ho na 4 základní taxomy. Všechny taxomy konopí vznikly z Cannabis Sativa. Konopí je důležitou průmyslovou rostlinu , která našla uplatnění v řadě specifických oborů jako průmysl, medicína nebo jako populární relaxant. K tomuto účelu jsou nejvíce využívány Cannabis Sativa a Indica

 

Druhy marihuany

  • Cannabis Sativa - Tento druh marihuany dosahuje značné výšky, až 5m. Vytváří úzké ozubené listy a květy jsou neuspořádané. Sativa je častěji využívaná k produkci marihuany. Obsahuje vyššího obsahu Canabioidu THC, naopak produkuje méně CBN a CBD. Účinky při úžívání Sativy jsou povznášející až euforické často doprovázený záchvaty smíchu. Marihuana tohoto druhu celkově stimuluje a vybízí k přemýšlení. Nabízí značné emocionální povzbuzení a celkově povzbudí. 

 

  • Cannabis Indica -Konopí tohoto druhu dosahuje menší velikosti, maximálně 2 metry. Na svou výšku a celkové rozměry ale nabízí vyšší výnos, vyšší úrodu. Stonek je oproti konopí setému široký, stejnětak listy. Konopí druhu Indika vytváří méně THC než Cannabis Sativa. Obsahuje ale vyšší procento CBN a CBD, které mají tišící účinky. Celkově zklidňuje, má značné sedativní a analgetické účinky. Indické konopí se pěstuje především jako lékařská marihuana a využívá se často k tišení bolesti. Má silné analgetické účinky, které dominují nad euforickými. 

 

Semena konopí pro sběratele

Jak vybrat správná semínka

Upozornění: pěstování konopí je u nás ze zákona zakázáno! Pěstování konopí s vyšším než zanedbatelným obsahem THC je přestupkem, nebo trestným činem a je protizákonné! Zákon o konopí

Toxikologie konopí

Obsahy psychoaktivních látek se v marihuaně značně liší. V Marihuaně se vyskytuje asi 70 látek euforizujícího nebo tišícího charakteru. Z nich nejsledovanější je THC (Delta-9-tetrahydrocannabinol), který má značné auforizující účinky. Obsah THC v marihuaně je od 1 do 30%. Dále sedativní CBD (Cannabidiol),  CBN (Cannabiol) se značnými léčivými účinky a CBC(Cannabichromin), který podporuje účinky THC. 


Léčebné účinky marihuany

Marihuana se využívá v řadě zemí jako podpůrný prostředek k léčení chorobKonopí se využívá především k léčení kožních problémů, jako atopické ekzémy, lupénka, akné a další. Výrazný pozitivní účinek marihuany byl zaznamenn při léčbě očních nemocí, hlavně zelený zákal (glaukom) a nemoci spojivek. Krom pozotivníchfyziockých účinků má dobré uplatnění proti duševním chorobám a na psychiku. Dále revma, bolesti, záněty, nevolnost, nechutenství a samozřejmě deprese. 

V řadě zemí je užívání marihuany povoleno, jako Švýcarsko nebo Nizozemí. Ve většině států je držení malého množství marihuany legální, stále jde ale o přestupek. Více také v Infografice

Formy užívání 

Marihuana se nejčastěji úžívá ve formě kouření. Z dýmu přechází skrze plicní sklípky do krve asi 15 až 50% obsahu psychoaktivních látek z kouře. Účinek takto přichází do několika minut a trvá přibližně 45 minut než odezní. Stopové množství THC lze nalézt v organismu ještě po 150 dnech. Kanabioidy obsažené v marihuaně jsou rozpustné v tucích, olejích a lihu. Proto je druhým nejoblíbenějším způsobem je vaření z konopí, zejména mléka, másla, buchet aj. Následuje výroba konopné masti, která je stále více populární. Hned za mastí je konzumace konopných semínek pro vysoký obsah vlákniny, až 84%. Semena cannabis mají dobrou celkovou nutriční hodnotu. Jsou bohatá na sacharidy, bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny E a B. Drcením semínek dostaneme mouku bez obsahu lepku, která je obsahem bezlepkových diet.

 

Prodej semen marihuany

Prodej konopných semínek z našeho obchodu je určen výhradně ke sběratelským účelům. Kvalitní regular, feminized i autoflower semena mají pravidelný tvar a všechna jsou stejně veliká. Semena marihuany musí být celistvá a tvrdá. Nesmí praskat ani být navlhlá. Semínka konopí musí mít krásnou šedou barvu a měla by mít všechna velmi podobné fleky (barvou, tvarem i hustotou). Nezapomínejte prosím na znění zákona, pěstujte jen legální technické konopí!

www.semena-marihuany.cz - prodej konopných semen