Osivo technického konopí

Prémiová semínka certifikovaných odrůd technického konopí Cannapio. Konopí, které můžete pěstovat legálně.

  • Grid
  • List

Co je technické konopí?

Jinak se nazývá i průmyslové. Pochází z druhu Cannabis sativa. Největší využití nachází v hospodářské sféře, a to při výrobě průmyslových produktů. Technické konopí je dvoudomá rostlina se vztyčenými lodyhami.

K pěstování nejsou třeba žádné pesticidy a herbicidy. Průmyslové konopí je vysoká rostlina, která rychle přeroste všechny ostatní. Jedná se v podstatě o velmi odolný plevel, to však vůbec neubírá na jeho přínosu. Technické konopí obsahuje malé množství THC, které se pohybuje pod zákonem stanovenou hranicí do 0,3 %.

Využití technického konopí

Jelikož je možné použít téměř všechny části rostliny na výrobu různých produktů, technické konopí se prodává i jako vlákno, nebo jako plodina. Z technického konopí je možné vyprodukovat:

  • stavební materiály

  • výrobky pro tělo

  • potraviny

Jak pěstovat technické konopí?

Pěstování technického konopí si rovněž vyžaduje správně nastavené podmínky. Důležitý je dostatek prostoru, protože rostliny dorůstají někdy až do výšky 2,5 metru. Jestliže vás napadla otázka, kdy sklízet technické konopí, tak nejvhodnější doba se pohybuje od 70 do 140 dní květu. Je třeba dbát na to, aby pěstování konopí v exteriéru mělo dostatek světla a přísun vody. 

Technické konopí a jeho legalita

Změna v zákonech se v roce 2022 dotkla i rostliny konopí. Po novém roce je hranice technického konopí posunutá do 1 % obsahu látky THC. Toto povolení představuje zhruba tři krát větší hodnotu, než byla povolená předtím.

Prodej semen

Značka Cannapio nabízí kvalitní semena marihuany, ale i technické konopí. Na výběr máte buď větší balení, které obsahuje 50 ks nebo menší s 25 ks. V obou případech je hranice THC menší než 0,2 %.