Filtr semen

Cena

160 Kč - 3750 Kč

více/méně filtrů

Semena konopí Sativa

V této kategorii naleznete semena marihuany s převahou odrůdy sativa. V zásadě rostliny konopí můžeme rozdělit na dva hlavní druhy: indica a sativa (indické a seté). Sativa je významná vysokou výškou a užším tvarem listů. V současnosti je už téměř nemožné najít čistou indiku nebo sativu, většina současných odrůd jsou kříženci těchto druhů. V této kategorii však naleznete odrůdy, kde je sativa dominantní. Pro více informací čti níže pod produkty.

Novinky

Sleva týdne

  • Grid
  • List

Co jsou to semena sativových odrůd konopí?

Rostliny rodu cannabis můžeme v podstatě rozdělit na konopí seté a konopí indické. Konopí seté je původem z teplejších, tropických oblastí. Původní rostliny pro základ moderních sativových odrůd můžeme nalézt v rovníkových oblastech, jako například v Thajsku, Vietnamu, Kolumbii, Mexiku a Africe (Durban).

Jaké má sativa vlastnosti?

Sativa většinou narůstá většího, vytáhlejšího vzrůstu a zejména venku ve volné zemině dokáže dosáhnout výšky i přes tři metry. Proto je vhodná spíše pro pěstování outdoor. Patra mají větší rozestupy a oplývají listy s užšími čepelemi. Sativy také později nakvétají a mají delší dobu květu až mezi 8 - 12 týdny. Sativa může narůst až gigantických rozměrů, ale květy jsou proti indice řidší.

Sativa vs indika

Sativy jsou obvykle vysoké 1 - 3 metry, vytáhlé rostliny s velkými rozdíly mezi patry, úzkými listy, řidší stavbou květu a delší dobou kvetení, obvykle kvetou o týden či dva déle než ty indikové. Zato indiky jsou výškově nižší: 0,5 - 1,5 metru, s širšími listy a tvrdými květy, které rychleji dozrávají. Indiky vytváří obvykle taky více pryskyřice.

Legalita pěstování konopí

Uvedené informace o pěstování se týkají pouze konopí splňujícího aktuální platné právní limity a jsou pouze informativního charakteru. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku našich legálních CBD semen, které současné právní limity ČR splňují.