Filtr semen

Cena

120 Kč - 5050 Kč

více/méně filtrů

Semena konopí Sativa

Semena marihuany s převahou odrůdy Cannabis sativa. Sativa pochází z Afriky a rovníkových oblastí světa, je významná svou vysokou výškou a užším tvarem listů. Sativa má také delší dobu květu než indika. V současnosti je už téměř nemožné najít čistou indiku nebo sativu, většina současných dostupných odrůd jsou kříženci. Mezi klasické sativové odrůdy můžeme zařadit Durban poison, Haze nebo také South African Sativa. Zde však naleznete všechny odrůdy, které jsou sativa dominantní. Více informací o odrůdách s genetikou Cannabis sativa.

Novinky

  • Grid
  • List

Co jsou to semena sativových odrůd konopí?

Rostliny rodu Cannabis můžeme v podstatě rozdělit na konopí seté (Cannabis sativa) a konopí indické (Cannabis indika). Konopí seté je původem z teplejších, tropických oblastí. Původní rostliny pro základ moderních sativových odrůd můžeme nalézt v rovníkových oblastech, jako například v Thajsku, Vietnamu, Kolumbii, Mexiku a Africe (Durban).

Jaké má sativa vlastnosti?

Sativa většinou narůstá většího, vytáhlejšího vzrůstu a zejména venku ve volné zemině dokáže dosáhnout výšky i přes tři metry. Proto je vhodná spíše pro pěstování outdoor. Patra mají větší rozestupy a oplývají listy s užšími čepelemi. Sativy také později nakvétají a mají delší dobu květu až mezi 8 - 12 týdny. Sativa může narůst až gigantických rozměrů, ale květy jsou proti indice řidší.

Sativa vs indika

Sativy jsou obvykle vysoké 1 - 3 metry, vytáhlé rostliny s velkými rozdíly mezi patry, úzkými listy, řidší stavbou květu a delší dobou kvetení, obvykle kvetou o týden či dva déle než ty indikové. Zato indiky jsou výškově nižší: 0,5 - 1,5 metru, s širšími listy a tvrdými květy, které rychleji dozrávají. Indiky vytváří obvykle taky více pryskyřice.

Legalita pěstování konopí

Uvedené informace o pěstování se týkají pouze konopí splňujícího aktuální platné právní limity a jsou pouze informativního charakteru. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku našich legálních CBD semen, které současné právní limity ČR splňují.