Filtr semen

Cena

150 Kč - 3570 Kč

více/méně filtrů

Hybridní semena

Hybridní druhy semen marihuany, které mají vyvážený poměr množství genů z konopného poddruhu indica i poddruhu sativa. V dnešní době jsou téměř všechny odrůdy vzniklé křížením těchto poddruhů. Takže nenajdeme už čistou sativu nebo indiku, výsledkem jsou odrůdy buď sativa dominantní, indika dominantní či vyvážené (fifty-fifty). Mezi reprezentativní odrůdy typu hybrid můžeme zařadit genetiky jako jsou Amnesia, White Widow nebo Jack Herrer. Tyto odrůdy by měli přebrat ty nejlepší vlastnosti jak indik tak sativ.

Novinky

  • Grid
  • List

Co jsou to hybridní druhy semen marihuany?

V zásadě rostliny konopí můžeme rozdělit na dva hlavní druhy: indica a sativa (indické a seté). Sativa je významná vysokou výškou a užším tvarem listů. Indika je nižší s širšími listy a hutnějšími květy. V současnosti je už téměř nemožné najít čistou indiku nebo sativu, většina současných odrůd jsou kříženci těchto dvou druhů. Hybridní semena v podstatě obsahují vyvážený poměr genů z konopí sativa i konopí indika v poměru 50 na 50 proto se taky někdy uvádí fifty-fifty.

Jaké mají hybridní druhy konopí vlastnosti?

Hybridní druhy by měli ideálně převzít ty nejlepší vlastnosti sativy, jakou je výška a husté květy indiky plné pryskyřice. Dobře vyšlechtěný hybrid musí kombinovat pozitivní vlastnosti obou poddruhů a eliminovat vlastnosti negativní. Jde o to správně zkombinovat to nejlepší. Obecně by hybridi měli převzít rostlinnou stavbu indiky i sativy, měli mít krátkou dobu květu, velký výnos tvrdých palic a odolnost vůči nepříznivým podmínkám.

Sativa vs indika

Sativy jsou obvykle vysoké 1 - 3 metry, vytáhlé rostliny s velkými rozdíly mezi patry, úzkými čepelemi listů, řidší stavbou květu a delší dobou kvetení, obvykle kvetou o týden či dva déle než ty indikové. Zato indiky jsou výškově nižší: 0,5 - 1,5 metru, s širšími čepelemi listů a tvrdými květy, které rychleji dozrávají. Indiky vytváří obvykle taky více pryskyřice. Hybridní druhy by měli kombinovat to nejlepší z obou světů.

Legalita pěstování konopí

Uvedené informace o pěstování se týkají pouze konopí splňujícího aktuální platné právní limity a jsou pouze informativního charakteru. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku našich legálních CBD semen, které současné právní limity ČR splňují.