Léčebné

Semena léčebného konopí

Léčebné konopí je fenomén poslední doby, ačkoli pro nemocné není v lékárně stále cenově dostupné. Lékařská marihuana dokáže úspěšně léčit roztroušenou sklerózu, deprese, migrénu, tiky, ADHD, nechutenství, anorexii, záněty střev, parkinsonovu chorobu nebo zelený zákal (glaukom). Další desítky příznaků mírní. Jako podpůrná léčba se využívá například při nevolnosti po chemoterapii a AIDS, předchází záchvatům při epipepsii, tlumí bolesti po operacích a u artritidy. více

Léčebné konopí je čistě přírodní léčba. Využívají se oba hlavní druhy konopí, cannabis indica i cannabis sativa. Indické konopí má více tišící účinky, pomáhá od bolesti a zklidňuje. Konopí seté se využívá spíše na léčbu psychiatrických onemocnění, má více povzbuzující účinky. Posledním úspěchem šlechtění jsou modely s vysokým obsahem CBD, což je kanabiod čistě pro lékařské využití. Narozdíl od obsahu THC není výhradně zakázán zákonem.

Lékařská marihuana není fyzicky návyková! Na konopí si tělo nemůže vytvořit závislost. Podle OSN patří konopí do skupiny měkkých drog, podobně jako tabák. 

Sleva týdne

  • Grid
  • List