Konopné potraviny

Konopí seté je možné využívat i v kuchyni pomocí vhodných potravin. Rostlina konopí obsahuje více než 400 chemických sloučenin jako jsou vitamíny, minerály, esenciální oleje a aminokyseliny. Nejdůležitější nutriční vlastností konopí je vysoký obsah kanabinoidních kyselin, které jsou nesmírně důležité pro správnou funkci buněk. Konopné semínko obsahuje pro tělo prospěšné tuky s vyváženým poměrem Omega-3 a 6 mastných kyselin a důležitých vitamínů, minerálů a vlákniny. Přečtěte si více o příznivých účincích konopných potravin.

 • Grid
 • List

Proč zkusit konopné potraviny?

Konopí můžeme s klidným svědomím nazvat jako superpotravinuAvšak pojídáním čerstvého konopí člověk nedosáhne kýženého výsledku a efektu (tedy za předpokladu, že se nechystá spořádat mísu plnou prvotřídního produktu.

Díky flexibilitě konopných látek lze přímo užívat například semínka konopí, a to už jako součást pokrmů nebo samotné. Semenům marihuany se ne nadarmo říká univerzální zdroj výživy. Konopné semínko se může pyšnit kompletním nutričním spektrem obsahujícím veškeré pro tělo potřebné látky. Navíc, pomocí konopného semena do těla dostanete i vyvážený poměr Omega-3/Omega-6 mastných kyselin a důležitých vitamínů, například hořčík, vitamin D, riboflavin a mnohé další.

Konopné potraviny mají:

 • bohaté spektrum živin

 • univerzální použití

 • zdravější varianta

 • jemná, nezaměnitelná chuť

Jaké jsou výhody konopných potravin?

Konopné potraviny patří k těm potravinách, které obsahují vše potřebné pro zdravou výživu. Jsou to:

✅Zdravé tuky: řadíme sem nenasycené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9

✅Bílkoviny: konopí obsahuje zhruba 10 aminokyselin, které jsou obzvlášť důležité pro lidi bez živočišné stravy

✅Vápník: důležitý pro celkovou stabilitu kostí u člověka

✅Hořčík: pomáhá udržovat syntézu organismu mezi kyselinami a bílkovinami

Konopí jako superpotravina

Velmi oblíbené jsou mezi fitness nadšenci i konopné doplňky stravy jako je konopný protein a gainer. Tyto doplňky, stejně jako semínka obsahují veškeré zdraví prospěšné látky jako je vápník, hořčík a nenasycené mastné kyseliny 3, 6 a 9. Gainery a proteiny z konopí můžete navíc vybírat v různých příchutích.

Na popularitě stoupá i CBD kokosový olej obsahující 1000mg CBD. Ten si ostatně můžete na snídani přimíchat třeba do jogurtu s konopnými semínky. V naší nabídce najdete i proteinovou konopnou tyčinku, zdravé konopné těstoviny a nezapomínáme ani na naše čtyřnohé mazlíčky. Pro ty máme konopné pamlsky pro psy ve třech příchutí.

Jak skladovat konopné potraviny?

Skladování těchto potravin se o moc neliší od běžného skladování. Důležité je, aby potraviny po případném otevření byly uchovávané ve vzduchotěsné nádobě. Primárním základem je i suché a chladnější umístnění konopných potravin. 

Použití konopných potravin

Většina konopných produktů, jako jsou oleje a semena, jsou univerzální a je možné je přidat do:

 • zeleninových salátů

 • jogurtů a koláčů

 • pečiva

 • nápojů

 • polévek

Díky nepříliš výrazné chuti konopných potravin se dá jídlo připravit na sladko i na slano. Navíc dodá celkovému jídlu lepší strukturu a obohatí ho po výživové stránce.