Konopné potraviny

Léčivé efekty medicínského konopí je možné využívat i pomocí vhodných potravin. Rostlina konopí obsahuje více než 400 chemických sloučenin jako jsou vitamíny, minerály, esenciální oleje a aminokyseliny. Nejdůležitější nutriční vlastností konopí je vysoký obsah kanabinoidních kyselin, které jsou nesmírně důležité pro správnou funkci buněk.

  • Grid
  • List

Konopí jako superpotravina

Konopí můžeme s klidným svědomím nazvat jako superpotravinu. Avšak pojídáním čerstvého konopí člověk nedosáhne kýženého výsledku a efektu (tedy za předpokladu, že se nechystá spořádat mísu plnou prvotřídního produktu).

Díky flexibilitě konopných látek lze přímo užívat například semínka konopí, a to už jako součást pokrmů nebo samotné. Semenům marihuany se ne nadarmo říká univerzální zdroj výživy. Konopné semínko se může pyšnit kompletním nutričním spektrem obsahujícím veškeré pro tělo potřebné látky. Navíc, pomocí konopného semena do těla dostanete i vyvážený poměr Omega-3/Omega-6 mastných kyselin a důležitých vitamínů, například hořčík, vitamin D, riboflavin a mnohé další.

Velmi oblíbené jsou mezi fitness nadšenci i konopné doplňky stravy jako je konopný protein a gainer. Tyto doplňky, stejně jako semínka obsahují veškeré zdraví prospěšné látky jako je vápník, hořčík a nenasycené mastné kyseliny 3, 6 a 9. Gainery a proteiny z konopí můžete navíc vybírat v různých příchutích.

Na popularitě stoupá i CBD kokosový olej obsahující 1000mg CBD. Ten si ostatně můžete na snídani přimíchat třeba do jogurtu s konopnými semínky. V naší nabídce najdete i proteinovou konopnou tyčinku, zdravé konopné těstoviny a nezapomínáme ani na naše čtyřnohé mazlíčky. Pro ty máme konopné pamlsky pro psy ve třech příchutí.