Filtr semen

Cena

110 Kč - 7920 Kč

více/méně filtrů

Samonakvétací semínka konopí

Semena marihuany autoflowering neboli samonakvétací. Odrůdy, které kvetou bez ohledu na světelný cyklus a roční období. Samonakvétací konopné rostliny rostou kratší dobu a je možné je sklízet několikrát do roka. Geny automatického kvetení pochází z poddruhu Cannabis ruderalis. Rostliny k tvorbě květů nepotřebují žádný vnější podnět a začnou kvést po určité době samy. Rostliny jsou obvykle zralé 10-14 týdnů od vyklíčení. Všechny naše autoflowering semena konopí jsou také feminizované. Více informací o autoflowering odrůdách.

Novinky

 • Grid
 • List

Co jsou samonakvétací semena konopí?

Samonakvétací neboli autoflowering semena marihuany dávají vzniknout rostlinám, které kvetou automaticky nezávisle na změně světelného cyklu a ročního období. K produkci květů nepotřebují žádný vnější vliv a začnou kvést po určité době přirozeně. Tyto rostliny mají rychlejší životní cyklus a díky tomu rostou rychleji a zůstavají menší, proto jsou taky odolnější vůči chorobám a škůdcům. Většina samonakvétacích rostlin přejde od semínka po sklizeň přibližně za 50 – 80 dnů. Těchto vlastností mohou využít nejenom začátečníci, ale i zkušení pěstitelé.

Jak vznikly autoflowering odrůdy?

Schopnost automatického kvetení je dána geny z konopí planého (Cannabis ruderalis), který je původem ze Střední Asie. Tento gen vznikl kvůli adaptaci rostlin na místní nepříznivé podmínky. Jeho šlechtěním a křížením s dalšími druhy konopí var. indica a sativa vznikly moderní odrůdy s touto skvělou vlastností.

Výhody automatických odrůd

 • Snadnější pěstování

 • Rychlejší sklizeň

 • Možnost více sklizní za sezónu

 • Větší odolnost vůči škůdcům

 • Menší rostliny

Nevýhody automatických odrůd

 • Nemožnost vypěstování mateřské rostliny

 • Nemožnost klonování

 • Obvykle menší výnos na rostlinu (nemusí být pravidlem)

 • Málo prostoru k chybám

Jak pěstovat autoflowering rostliny indoor?

Automatické odrůdy nepotřebují změnu světelné periody pro dosažení kvetení, proto se mohou celý jejich životní cyklus pěstovat pod 18 až 24 hodinami světelného cyklu. Stačí nechat světlo na rostliny svítit 18 – 20 hodin denně.

Jak pěstovat autoflowering rostliny outdoor?

Samonakvétací odrůdy vznikly především kvůli outdoor pěstitelům. Protože dozrávají dříve je možné je pěstovat i v severských zemích, kde dříve nebylo možné docílit plné zralosti rostlin. Samonakvétací odrůdy lze pěstovat venku v téměř každé části roku. Výsev je možné provést kdykoliv mezi únorem a zářím. Pozor však na mráz.

Kdy sklízet autoflowering rostliny?

Zralost rostlin samonakvétacích odrůd je možné rozlišit podle stejných pravidel jako u klasických odrůd, podle zbarvení pryskyřice či květových blizen, kdy začíná převažovat poměr tmavých chloupků k bílým.

Jaká samonakvétací semínka vybrat?

Na našem webu semena marihuany můžete nalézt stovky kvalitních samonakvétacích odrůd, každá je charakteristická svými vlastnostmi. Na našich stránkách jsou různé filtry, které Vám pomohou najít tu nejlepší samonakvétací odrůdu pro vaše potřeby.

Filtry semen můžete nastavit dle požadované výšky rostlin, výnosu, výrobce, obsažených terpenů či délky kvetení a jiných parametrů.

Legalita pěstování konopí

Uvedené informace o pěstování se týkají pouze konopí splňujícího aktuální platné právní limity a jsou pouze informativního charakteru. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku našich legálních CBD semen THC do 1 %, které současné právní limity ČR splňují. Tyto odrůdy můžete pěstovat v ČR legálně.