Filtr

Konopné těstoviny

Zdravé konopné těstoviny různých tvarů. Jsou jedinečné svojí chutí, která se podobá oříškové. Výborně chutnají se zeleninou, s omáčkami, ale i se sýrem či mletým masem. Těstoviny, které vám nabízíme, jsou značkou kvality a příjemně mohou osvěžit váš jídelníček. Základ konopných těstovin tvoří konopná mouka, která obsahuje přibližně pouze 35% sacharidů. To je velmi výhodný podíl, neboť běžné těstoviny obsahují jednou tolik sacharidů. Jelikož konopná semínka nejsou obilninou neobsahují lepek a mají nízký podíl škrobů.

  • Grid
  • List

Jak se vyrábí konopné těstoviny?

Konopná mouka se prosévá, dokud není úplně hladká. Následně se přidávají vejce a konopný olej. Všechny ingredience se smíchají a vznikne těsto, které musí ztuhnout. Posledním krokem je vytvoření tvaru těstovin, které jsou připravené na použití.

Druhy konopných těstovin

Konopné těstoviny nepřináší pouze chuťové obohacení, ale i designerské. Díky tomu budou vaše těstoviny vypadat na talíři opravdu delikátně. Nejčastěji se vyrábějí tyto tvary konopných těstovin:

Konopné fusilli: typické jsou střapaté konce

Konopné rigatoni: Tvar hřebenu a hrubší struktura těstovin

Konopné zucce: kulatý typ těstoviny

Může konopné těstoviny jíst každý?

Jelikož jsou konopné potraviny vyráběny z konopného semínka, ze kterého vznikne mouka, neobsahuje žádný lepek. Jsou tedy vhodné i pro lidi s celiakií. Přidané nejsou ani žádné mléčné a živočišné výrobky – konzumovat je mohou také vegetariáni a vegani. Tím, že pocházejí konopné těstoviny z mnohostranně využitelné rostliny se považují za ekologické.