Filtr

E-liquidy s terpeny

E-liquid je kapalina, která je speciálně navržena k používání ve vaporizační elektronické cigaretě nebo elektronickém peru, tzv. vape penu. E-liquidy mají jednoduché složení - obsahují propylen glykol, vegetable glycerin (rostlinný glycerin) a terpeny. Klasické e-liquidy neobsahují THC, CBD a nikotin. Ve spojení s vaporizačním perem je zajištěn rychlý nástup účinků obsažených léčebných terpenů. Mezi oblíbenci z řad e-liquidů můžete najít například terpenový profil konopných odrůd jako AK-47, Lemon Haze, Sour Diesel nebo klasiku OG Kush. Zjistěte o o e-liquidech více v popisu pod produkty.

Co jsou e-liquidy?

Liquidy mají velmi jednoduché avšak účinné složení. Jejich součástí je rostlinný glycerin, propylenglykol a samozřejmě terpeny, které jim dávají charakteristické aroma a specifickou chuť. Účinnost e-liquidů je založena na pozitivní stimulaci nervové soustavy působením účinných a vonných olejů (terpenů). Jinými slovy jde o tzv. aromaterapii.

Jak používat e-liquidy?

E-liquidy se využívají v kombinaci s vaporizačními pery. Přímá inhalace pomocí vaporizéru navozuje pocit mírné euforie, avšak bez psychoaktivního efektu. Všechny výrobky jsou legální, bezpečné a pravidelně testované v laboratořích.

Co jsou Terpeny?

Terpeny jsou organické vonné silice a přirozenou součástí všech květin, bylin, koření, ovoce či zeleniny a ve své podstatě některý z terpenů nalezneme v každé rostlině. Tyto silice stojí za specifickou vůní rostlin a plodin, a to včetně charakteristického aroma různých odrůd léčebného konopí, kterého jsou velmi důležitou součástí.

Vapování e-liquidu

Inhalace páry e-liquidu z vaporizačního pera navozuje příjemné uvolnění, zlepšuje náladu, může zvýšit produktivitu či zmírnit únavu. Neobvyklé není ani zvýšení pocitu štěstí a radosti. To vše bez psychotropního či halucinogenního efektu. Vaporizace je navíc zdravější a hlavně mnohem účinnější způsob, jak inhalovat důležité a zdraví prospěšné látky.

Propylenglykol a rostlinný glycerin v e-liquidech

Tyto dvě složky jsou obsahem e-liquidů a částečně už jsme je zmínili v úvodě. Nyní si v krátkosti povíme, co se skrývá za těmito pojmy. 

Propylenglykol: tekutina, která nemá žádnou specifickou vůni ani barvu. Je to poměrně známá a využitelná látka, neboť ji můžeme najít i v kosmetice, potravinách, medicíně a ve vícero výrobcích. Látka je bezpečná, nezpůsobuje těžkosti. Jediné, co může tato látka ovlivnit, je pocit v hrdle při vapování. Pokud jej je totiž více, člověk dosáhne silnějšího pocitu v krku. Propylénglykol může představovat nebezpečí tehdy, když patříte k silným alergikům.

Rostlinný glycerin: označuje se tak organická sloučenina. Převážně se používá v potravinářství a zdravotním průmyslu. Jelikož je rostlinný, je vyrobený z extraktu rostlin a má pozitivní účinky. Rostlinný glycerin má v e-liquidu úlohu produkce páry.

E-liquidy a zákon

E-liquidy jsou naprosto legální a bezpečné. A to i ze strany zákona. Obzvláště se nemusíte obávat e-liquidů v naší nabídce, neboť se v nich nenachází žádný nikotin. Ten představuje chemickou látku, obsahující dusík. Velmi často je to právě nikotin, který podporuje a udržuje závislost u lidí.