Esenciální oleje

Terpeny jsou organické vonné silice, někdy též nazývané jako esenciální vonné oleje. Jsou přirozenou součástí všech květin, bylin, koření, ovoce či zeleniny a ve své podstatě některý z terpenů nalezneme v každé rostlině. V naší nabídce najdete naše esenciální oleje z rostlin ve 100 % koncentraci.

  • Grid
  • List

Silice terpenů stojí za specifickou vůní rostlin a plodin, a to včetně charakteristického aroma různých odrůd léčebného konopí, kterého jsou velmi důležitou součástí.

Velké uplatnění nalezly terpeny v aromaterapii a také masážních terapiích. Terpeny je možné ve formě speciální kapaliny (e-liquidu) vapovat za pomoci vaporizéru či vaporizačního peraTerpeny podporují zklidnění mysli i těla. Mohou pomoci uvolnit svalstvo, zmírnit bolesti hlavy (případně migrény), zmírňují stres. Některé ze silic mají dokonce velmi silné protizánětlivé účinky. Jejich vlastnosti se mění v závislosti na druhu terpenu. Terpeny jsou důležitou součástí léčebného konopí (CBD konopí), které obsahuje více než 200 různých druhů terpenů.

K moderní léčbě konopím patří terpeny, a proto vám nabízíme naše 100 % přírodní extrakty z rostlin. V každé 10ml lahvičce esenciálního oleje je zhruba 200 kapek. 

Použití essenciálních olejů

Esenciální olej může využít například na:

❀  INHALACE - přidejte do vody v aromalampě 3-5 kapek
❀  VNĚJŠÍ POUŽITÍ - na masáže v 3 % ředení pro dospělé (5-8 kapek), u dětí v 1,5 % ředění
❀  KOUPEL - 2-4 kapek zředit do jedné lžíce soli nebo teplého mléka/medu
❀  DO KOSMETICKÝCH VÝROBKŮ - 1-3 kapky
❀  KLOKTÁNÍ - 1-3 kapky do 1 dl teplé vody