Filtr terpenů

Genetika

Cena

418 Kč - 1699 Kč

Konopné terpeny

Konopné terpeny jsou přírodní sloučeniny, které se přirozeně nacházejí v rostlinách konopí. Tyto úžasné vonné silice jsou právě tou složkou, jež dává jednotlivým odrůdám konopí jeho charakteristické aroma. Nacházejí se v kompletně celé rostlině - od kořínků, přes stonek a listy, až ke květům. 

  • Grid
  • List

Terpeny versus konopné terpeny

Konopné terpeny se od klasických liší právě vůní. Aroma konopných terpenů v naší nabídce, přesně odpovídá vůni a chuti konkrétní odrůdy konopí (např. AK-47, Cheese, OG Kush apod.)

Terpeny však nejsou výsadou pouze konopí, ba právě naopak. Mohli bychom je najít v každé bylině, v květinách, zelenině i ovoce, a samozřejmě také v koření. Terpeny se dobře vážou na tuky. Naproti tomu jejich rozpustnost ve vodě je nulová. Což je také jeden z důvodů, proč jsou k dostání také pod názvem esenciální vonné oleje.

Velké uplatnění nalezly terpeny v aromaterapii a také masážních terapiích. Terpeny je možné ve formě speciální kapaliny (e-liquidu) vapovat za pomoci vaporizéru či vaporizačního peraTerpeny podporují zklidnění mysli i těla. Mohou pomoci uvolnit svalstvo, zmírnit bolesti hlavy (případně migrény), zmírňují stres. Některé ze silic mají dokonce velmi silné protizánětlivé účinky. Jejich vlastnosti se mění v závislosti na druhu terpenu. Terpeny jsou důležitou součástí léčebného konopí (CBD konopí), které obsahuje více než 200 různých druhů terpenů.