Filtr terpenů

Konopné terpeny

Konopné terpeny jsou přírodní sloučeniny, které se přirozeně nacházejí v rostlinách konopí. Tyto úžasné vonné silice jsou tou složkou, jež dává jednotlivým odrůdám konopí jeho charakteristické aroma a nezaměnitelnou chuť. Terpeny se nacházejí v kompletně celé rostlině - od kořínků, přes stonek a listy, až ke květům, kde se jich hromadí nejvíce. Konopné terpeny fakticky duplikují přesné aroma konkrétních odrůd konopí. Najdete mezi nimi tedy Gelato, Super Lemon Haze nebo OG Kush. Mezi specialisty přes konopné terpeny patří značka Cali Terpenes. O kopných terpenech čtěte více níže v textu pod produkty.

Co jsou Terpeny?

Silice terpenů stojí za specifickou vůní rostlin a plodin, a to včetně charakteristického aroma různých odrůd léčebného konopí, kterého jsou velmi důležitou součástí. Ve své podstatě některý z terpenů nalezneme v každé rostlině

Jaké účinky mají konopné terpeny?

Působení konopných terpenů je široké a projevuje se v nejrůznějších oblastech. Konopné terpeny dále fungují jako:

  • ✅ antidepresivum
  • ✅ pomoc při virech
  • ✅ protirakovinové látky

Terpeny versus konopné terpeny

Konopné terpeny se od klasických liší právě vůní. Aroma konopných terpenů v naší nabídce, přesně odpovídá vůni a chuti konkrétní odrůdy konopí(např. AK-47, Cheese, OG Kush apod.)

Terpeny však nejsou výsadou pouze konopí, ba právě naopak. Mohli bychom je najít v každé bylině, v květinách, zelenině i ovoce, a samozřejmě také v koření. Terpeny se dobře vážou na tuky. Naproti tomu jejich rozpustnost ve vodě je nulová. Což je také jeden z důvodů, proč jsou k dostání také pod názvem esenciální vonné oleje.

Velké uplatnění nalezly terpeny v aromaterapii a také masážních terapiích. Terpeny je možné ve formě speciální kapaliny (e-liquidu) vapovat za pomoci vaporizéru či vaporizačního peraTerpeny podporují zklidnění mysli i těla. Mohou pomoci uvolnit svalstvo, zmírnit bolesti hlavy (případně migrény), zmírňují stres. Některé ze silic mají dokonce velmi silné protizánětlivé účinky. Jejich vlastnosti se mění v závislosti na druhu terpenu. Terpeny jsou důležitou součástí léčebného konopí (CBD konopí), které obsahuje více než 200 různých druhů terpenů.

Jaké jsou nejdůležitější konopné terpeny?

Myrcen: vůně tohoto terpenu jsou bylinné, spíše kořeněné než sladké. Je dokázáno, že myrcen pomáhá při osteoartróze. 

Karyofylen: charakteristická vůně tohoto terpenu je ostrá a pikantní. Jako jediný kanabinoid se váže na přítomný receptor CB2 v našem organizmu. Prospěšný je pro diabetiky, ale je pro pacienty, které zastihla Alzheimerova choroba.

Limonen: převládá citrusový odstín vůně, který je odvážný a svěží zároveň. U konopných odrůd se nejvíce vyskytuje v Papaya Punch nebo Blach Cherry Soda. Má vliv přímo na imunitní systém a chrání ho.

Tuto trojici konopných terpenů můžete vidět se dost často opakovat i v naší nabídce. Většina z nich jsou obsahem pro další produkty.

Jedinečné konopné terpeny

Konopné terpeny jsou originální zejména svojí vůní. V naší nabídce je jedinečné i to, že neposkytujeme pouze terpeny s kapátkem, ale i sprej. Je malý, praktický a přidat jej můžete, když chcete zvýraznit vůni jednotlivých druhů konopí. Avšak svoje uplatnění najde i v potravinách.