Regulérní semena marihuany

Regulérní neboli standardizovaná semínka marihuany jsou nefeminizovaná semena, která jsou důležitá pro šlechtění dalších konopných odrůd a produkci semen a sazenic. Tyto semena jsou nejpřirozenější formou konopných semen. Z těchto semínek vyrůstají jak samičí tak samčí konopné rostliny v poměru tak půl na půl, které mají dobrý základ pro selekci matečných rostlin nebo výrobu semen. V rané fázi kvetení musíte určit pohlaví rostlin. Opakem regulérních semen jsou feminizovaná semena, ze kterých vyrostou pouze rostliny samičího pohlaví. Více o regulérních semenech.

  • Grid
  • List

Co jsou to regulérní semena marihuany?

Semena regulérních odrůd konopí jsou tou nejpřirozenější formou konopných semen. Regulérní semena produkují zhruba polovinu samčích a polovinu samičích rostlin. Samičí rostliny se vyznačují produkcí květů, kdežto samčí rostliny produkují pyl. Regulérní semena mají obvykle stabilnější genetiku než feminizovaná. Tyto semena kupují spíše znalci a šlechtitelé. Při pěstování regulérních odrůd se výsledky řídí přírodou a přirozenou genetikou – porostou vám zdravé rostliny jak samčí, tak samičí. Pokud Vás ale zajímá šlechtění, získání vlastních semínek nebo pro získání matečních rostlin a vyrábět z nich vlastní klony, pak jsou regular semínka to správné řešení. Při pěstování z klasických nefeminizovaných semen se podíl samců pohybuje mezi 20 - 50 %. Feminizovaná semena marihuany byla v počátcích dražší než semena klasická. Dnes je v mnohých případech situace opačná.

Jak získat semena konopí?

Při kontaktu samčího pylukvěty samičí rostliny dojde k jejímu opylení a následné tvorbě semen. Tato semena budou zase klasická a vyrostou z nich jak samčí tak samičí rostliny. Pokud byste chtěli získat feminizovaná, nebo samonakvétací semena, bude tento proces podstatně složitější.

Naše nabídka regulérních semen konopí

Klasická semena nedostanete u každého prodejce a řada semenných bank od jejich produkce upustila. Naštěstí existuje řada tradičních seedbank, které si drží v nabídce klasická semínka i přesto, že poptávka po nich výrazně klesla. Na našem webu naleznete regulérní semena od následujících semenných bank:

Rozdíl mezi samcem a samicí marihuany

Jak je patrné, rostlina může být samčí i samičí. Co to ale znamená?

Samice

Samici poznáte tak, že je to mohutnější, hustší rostlina a neroste do výšky, ale spíše do šířky. Horní stonky jsou bohatě obesety květy, kterým se říká palice. V těch se ukrývají kýžené kanabinoidy. Od samce se odlišuje i tím, že celkově obsahuje větší množství účinných látek a tyto látky jsou přítomny ve vyšší kvalitě.

Samec

Samec se vyznačuje tím, že je vyšší a hubenější a místo květů má pylové váčky, které produkují pyl.

Co se samcem?

Z výše uvedeného je patrné, že samice jsou žádanější rostliny. K čemu tedy slouží samec? Samčí rostliny obsahují pouze zlomek účinných látek oproti samici.

Samci jsou ideální pro množení a šlechtění semínek. Současně se hodí pro výrobu konopných koncentrátů.

Pokud se chcete o samčích rostlinách dozvědět víc, pak si přečtěte náš článek K čemu se hodí samci konopí.

Můžete navštívit i našeho průvodce semeny konopí nebo sekci FAQs - časté dotazy, kde najdete zajímavé informace a odpovědi na vaše otázky.

Legalita pěstování konopí

Uvedené informace o pěstování se týkají pouze konopí splňujícího aktuální platné právní limity a jsou pouze informativního charakteru. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku CBD semen, které současné právní limity ČR na obsah THC do 1 % pro pěstování splňují. Pěstujte legálně!