Regulérní semena marihuany

Regulérní neboli standardizovaná semínka marihuany jsou nefeminizovaná semena, která jsou důležitá pro šlechtění konopných odrůd a produkci nových semen a sazenic. Z těchto semínek vyrůstají jak samičí tak samčí konopné rostliny, které mají dobrý základ pro selekci matečných rostlin nebo výrobu semen. Podíl samčích a samičích rostlin bývá tak půl na půl.

  • Grid
  • List

Regulérní semena

Semena regulérních odrůd konopí jsou tou nejpřirozenější formou konopných semen. Regulérní semena produkují zhruba polovinu samčích a polovinu samičích rostlin. Samičí rostliny se vyznačují produkcí květů, kdežto samčí rostliny produkují pyl. Regulérní semena mají obvykle stabilnější genetiku než feminizovaná. Tyto semena kupují spíše znalci a šlechtitelé. Při pěstování regulérních odrůd se výsledky řídí přírodou a přirozenou genetikou – porostou vám zdravé rostliny jak samčí, tak samičí. V rané fázi kvetení musíte určit pohlaví rostlin. Pokud Vás ale zajímá šlechtění, získání vlastních semínek nebo pro získání matečních rostlin a vyrábět z nich vlastní klony, pak jsou regular semínka to správné řešení. Při pěstování z klasických nefeminizovaných semen se podíl samců pohybuje mezi 20 - 50 %. Feminizovaná semena marihuany byla v počátcích dražší než semena klasická. Dnes je v mnohých případech situace opačná.

Naše nabídka regulérních semen konopí

Klasická semena nedostanete u každého prodejce a řada semenných bank od jejich produkce upustila. Naštěstí existuje řada tradičních seedbank, které si drží v nabídce klasická semínka i přesto, že poptávka po nich výrazně klesla. Na našem webu naleznete regulérní semena od následujících semenných bank:

  • Barney's Farm
  • Cannapio
  • CBD Crew
  • Dutch Passion
  • Mr. Nice
  • Sensi Seeds

Jak získat semena?

Při kontaktu samčího pylu s květy samičí rostliny dojde k jejímu opylení a následné tvorbě semen. Tato semena budou zase klasická a vyrostou z nich jak samčí tak samičí rostliny. Pokud byste chtěli získat feminizovaná, nebo samonakvétací semena, bude tento proces podstatně složitější.

Rozdíl mezi samcem a samicí marihuany

Jak je patrné, rostlina může být samčí i samičí. Co to ale znamená?

Samice

Samici poznáte tak, že je to mohutnější, hustší rostlina a neroste do výšky, ale spíše do šířky. Horní stonky jsou bohatě obesety květy, kterým se říká palice. V těch se ukrývají kýžené kanabinoidy. Od samce se odlišuje i tím, že celkově obsahuje větší množství účinných látek a tyto látky jsou přítomny ve vyšší kvalitě.

Pokud vás zajímá, jak odlišit samce od samičky, nahlédněte do našeho přehledu.

Feminizace semen můžete dosáhnout i svépomocí. Stačí jen trocha trpělivosti, jemného a precizního přístupu a i vy si budete schopni zajistit feminizovaná semena.

Samec

Samec se vyznačuje tím, že je vyšší a hubenější. Kromě toho samci produkují pyl.

Co se samcem?

Z výše uvedeného je patrné, že samice jsou žádanější rostliny. K čemu tedy slouží samec? I když nejsou samčí rostliny psychoaktivní, dokáží být velmi užitečné.

Samci jsou ideální pro množení a šlechtění semínek. Současně se hodí pro výrobu konopných koncentrátů.

Pokud se chcete o samčích rostlinách dozvědět víc, pak si přečtěte náš článek K čemu se hodí samci konopí.

Můžete navštívit i našeho průvodce semeny konopí nebo sekci FAQs - časté dotazy, kde najdete zajímavé informace a odpovědi na vaše otázky.


Druhy konopí s obsahem THC nad 0,3% mají v řadě zemí omezené použití. Pěstování semen konopí je omezeno zákonem. Pěstujte legálně.