Technické konopí

Výběr certifikovaných odrůd technické konopí značky Cannapio. Konopí, které můžete pěstovat legálně bez omezení a to až do plochy 100 ha. Jedná se o zemědělské osivo Evropskou unií certifikovaných odrůd. Tyto odrůdy splňují zákonné limity pro obsah THC a jsou vhodné především pro polní sadbu, výrobu semen, olejů a konopných vláken. U každé odrůdy naleznete v popisku produktu fotografii certifikátu. V naší nabídce také naleznete i šlechtěné odrůdy s vysokým obsahem CBD, splňující legislativní limit na THC do 1 %. Více o technickém konopí.

  • Grid
  • List

Co je to technické konopí?

Technické konopí je odrůdou konopí, které nepřesahuje množství THC 1 % a je používáno pouze k účelům průmyslovým, technickým a zahradnickým. Není u něj potřeba povolení k zacházení s návykovými látkami. Pro pěstování na celkové ploše menší než 100 m2 není potřeba ohlašovací povinnost. V naší nabídce také naleznete i šlechtěné odrůdy s vysokým obsahem CBD, splňující legislativní limit na THC do 1 %.

Jaké je využití technického konopí?

Jedná se o všestranně využitelnou rostlinu. Stonek poskytuje vláknoSemena jsou zdrojem oleje obsahujícího omega-6 a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Olej se využívá zejména v potravinářství, farmacii a kosmetice. Rostliny technického konopí jsou vhodné na výrobu domácích olejů bohatých na CBD, na výrobu mastí či dalších pochutin s obsahem CBD.

V konopí nalezneme významné specifické látky nazvané kanabinoidy. Na základě nalezení fytokanabinoidů byl v roce 1988 objeven endokanabinoidní systém zahrnující kanabinoidní receptory, které byly později nalezeny ve všech částech lidského těla.

Technické konopí není vhodné k produkci marihuany.

Kdy sázet technické konopí?

U odrůd technického konopí je obecně doporučen výsev koncem měsíce března. Pozor na mráz. Optimální hloubka setí je 1 - 3 cm.

Kdy sklízet semena technického konopí?

Sklízí se v době, kdy semena v dolní polovině květenství jsou plně vyzrálá a na vrcholku zelená. Tato charakteristika odpovídá stavu kdy je asi 60% semen zralých.

Druhy konopí s obsahem THC nad 1% mají v řadě zemí omezené použití. Pěstování semen konopí je omezeno zákonem - znění zákona.

Legalita pěstování konopí

Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je současnou platnou legislativou České republiky zakázáno. Prodejce neručí za neodbornou manipulaci a kultivaci. Vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země.

Připravili jsme pro Vás také nabídku semen marihuany s THC do 1 %, které současné právní limity ČR na obsah THC pro pěstování splňují. Pěstujte legálně.