Acapulco semínka

Acapulco Gold je dnes již legendární odrůdou, která se také stala doslova virálním modelem napříč konopnou komunitou „hipíků“ šedesátých let.

Slovník tuto odrůdu oficiálně definuje jako „speciální odrůdu konopí vysoké kvality, rostoucí divoce v okolí oblasti Acapulca". Vyznačuje se hnědě zlatou barvou, spojující v sobě odstíny zlaté i zelené.

  • Grid
  • List

Tradiční, původní kultivace odrůdy Acapulco Gold lze vystopovat do pohoří a kopců Guerrero Mountains v Mexiku, kde se jako volně rostoucímu druhu Acapulca dařilo výtečně.

Díky správnému podnebí a vynikajícím podmínkám pro dozrávání zde vzniklo konopí, kterému v té době všichni přičítali až ohromující sílu, kvalitu a vizuální dojem.

Potence tehdejšího Acapulca dosahovala až závratných 23%. To z něj dělalo jednoznačně nejsilnější model konopí, jaký jste mohli sehnat. Došlo to až do takového bodu, že oficiální učebnice institutu Drugs, Alcohol and Mental Health začala pojem ‚Acapulco gold‘ používat jako všeobecný výraz pro extrémně silnou marihuanu.

Léčebné efekty: Acapulco Gold

Celkově uživatelé Acapulca Gold popisují akutní efekty jako euforické, náladu povzbuzující a v pozdějších fázích i relaxační. Co se některých z negativních efektů týče, může se vyskytnout sucho v ústech a vyschnutí očí. Tomu se však dá zabránit opatrným dávkováním a samozřejmě dostatečnou hydratací. Pacienti užívající Acapulco Gold přímo k léčbě hlásí úspěchy z oblasti léčby depresí a stresu. Energetický efekt sklízí úspěchy také u pacientů trpících na chronickou únavu nebo fibromyalgii.

Zajímavostí také je, že genetika Acapulca Gold dala vzniknout pozdějšímu, avšak neméně legendárnímu modelu Skunk n.1, jehož název, stejně jako Acapulco, začal být používán jako všeobecný popis pro kvalitní a silně aromatickou marihuanu.