All Kush semínka

Veškeré varianty pravého Kush cannabisu jsou potomky původní Hindu Kush odrůdy, pocházející ze stejně pojmenovaného pohoří nacházejícího ze v Afghánistánu a severozápadním Pákistánu. Pohoří Hindu Kush navíc patří k jedněm z mála oblastí, kde konopí roste nativně.

Léčebné efekty All Kush

Jelikož v sobě tento model kombinuje vlastnosti Indiky spolu s bohatým obsahem THC, jedná se o odrůdu, kterou pacienti vyhledávají zejména při problémech jako je:

Nespavost
- Neklid
- Potřeba sedativních účinků
- Úleva od příznaků stresu, úzkosti a deprese  • Grid
  • List

Specialisté si v případě modelu All Kush vzali do parády ty nejlepší genetiky indického konopí, díky kterým přišla feminizovaná odrůda All Kush na svět. Zásluhy však musíme přičíst i starým nadšeným „hipíkům“, kteří během šedesátých let minulého století přinesly genetiky Afghánských a Pakistánských rostlin konopí do západního světa.


V případě modelu All Kush zvolili šlechtitelé Paradise Seeds mix 75 % Indiky a 25 % Sativy.

Terpeny v odrůdě All Kush

Model All Kush se při dodržení správných pěstebních podmínek vyznačuje rovněž velmi bohatou nabídkou léčebných terpenů, které odrůdám konopí zapůjčují specifické léčebné vlastnost.

V první řadě v modelu All Kush nalezneme terpen karyofylen, který se mimo jiné vyskytuje také v různých kořeních, a vyznačuje se ostře kořeněným aromatem. Dále jsou květy All Kush často plné terpenoidů myrcenuMyrcen můžeme nalézt například i v ovocích, třeba mangu. Nejenže myrcen květům All Kush zapůjčuje nasládlé aroma, terpenoidy v konopí hrají významnou roli i v případě léčebných efektů. U myrcenu se přitom zejména o protizánětlivé, analgetické, antibiotické a sedativní účinky. Dalšími efekty terpenoidů včetně myrcenu se momentálně zabývá celá řada medicínských studií. Pro pacienty zde má význam také fakt, že myrcen přímo posiluje a prodlužuje účinek kanabinoidů THC v lidském těle.

Vlastnosti genetiky Kush

Pokud má odrůda základnu v genetice Kush, je možné očekávat následující vlastnosti:

  • Vzhled: Vaše rostlina bude mít palice hluboce zeleného zbarvení, zatímco listy mohou mít až fialový nádech. Pestíky (chlupy) jsou oranžové, bronzové nebo až rezavé. Palice bývají při správných podmínkách hutné, podsadité  a rostou na nízké ale zato velmi husté základně rostliny.
  • Vůně: Aroma se může lišit podle výsledného terpenového spektra. Vyskytnout se může vůně zemitá, květinová, ostrá, jehličnanu, čerstvého ovoce, hašiše, citrusu a bylinek. Výslednou chuť nejvíce ovlivní pěstební podmínky a doba sklizení vaší rostliny.
  • Chuť: Výpary nebo kouř této odrůdy by měly chutnat krásně bylinkově s nádechy grepu, květin, citronu a zeminy.
  • Účinek: Kushovité odrůdy většinou kolísají někde mezi 50/50 hybridem a dominantní indikou. Typický je pro Kush velmi těžký a sedativní účinek. Kříženci OG Kushe jsou potom typicky sedativní ale zároveň působí podle uživatelů velmi euforicky. Kush je celkově považován za velmi "meditativní" typ cannabisu - typické jsou pro něj introspektivní stavy a neobvyklé myšlenkové pochody.