Amherst Sour Diesel semena

Amherst Sour Diesel lze považovat za hybrid obklopený špetkou tajemství. Jedná se o hrdého potomka velmi slavné odrůdy Sour Diesel, kterou šlechtitelé zkombinovali s tajnou odrůdou konopí.

Druh: Cannabis sativa

Sour Diesel, někdy také nazývaný Sour D, je povzbuzující seté konopí. Název druhu je odvozen od jeho štiplavé a pronikavé vůně připomínající naftu. Mezi konopími už má své pevné místo díky jeho stimulujícím účinkům. Obsahuje poměrně velké množství THC (19 – 25 %). Vznikl zkřížením třech modelů – ChemdawgNorthern LightsSkunk n. 1.

Účinky a vlastnosti Sour Diesel

Sour Diesel je nejčastěji uživateli vyhledáván k léčbě depresestresu a bolesti. Po jeho požití se dostavují dlouhodobé pocity euforie, radosti a energie. Uživatel pociťuje zmírnění únavy a Sour Diesel přináší také kreativitu a soustředěnost.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. V některých případech lehká paranoia, závrať či bolest hlavy.

Mysteriózní je Amherst Sour Diesel ještě více v moment, kdy zjistíme, že dospělé květy tohoto modelu při dodržení správných pěstebních podmínek dosahují závratných 27 %. Z důvodu velmi vysokého obsahu kanabinoidu THC se však Amherst Sour Diesel zřídkakdy doporučuje pacientům začátečníkům. Začátečníci by měli v případě Amherst Sour Diesel postupovat opatrně a vždy dbát na správné dávkování v ohledu na vlastní toleranci a medicínské potřeby.

Amherst Sour Diesel: profil terpenů

Velmi významnou část terpenů obsažených v květech modelu Amherst Sour Diesel tvoří terpen linalool, který se mimo jiné vyskytuje v řadě lučních květin a vyznačuje se nejedním terapeutickým efektem. Účiny linaloolu spolu s léčebnými kanabinoidy se navíc momentálně zabývá celá řada vědeckých studií.

Dalším terpenem je zde peprný karyofylen, který květům Amherst Sour Diesel zapůjčuje ostře bylinné aroma a další řadu terapeutických efektů. Odrůdy s obsahem terpenu karyofylenu jsou nejčastěji vyhledávány mezi pacienty snažícími se o léčbu různorodých zánětů, ale také i bolestí.