Amnesia semena

Druh: Cannabis sativa

Amnesia patří do skupiny sativních druhů konopí.

Genetická linie tohoto modelu pochází z druhů Cinderella 99, Jack Herer a Skunk no. 1. Amnesia může mít velmi vysoký obsah THC, až 20 %, tato hodnota ovšem závisí na šlechtění a kultivaci. Aroma je pronikavě ostré s prvky hlíny a čpavku.

Účinky a vlastnosti Amnesia

Povzbuzující účinky Amnesia jsou skvělé na odbourání stresu.

Dostavují se pocity radosti, povzbuzení, euforie. Amnesia podporuje kreativitu, dodává energii a pozitivně působí při problémech s depresemi, úzkostmi či skleslostí. U některých uživatelů může pomoci při bolestech hlavy nebo při potížích s příjmem potravy.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. U některých uživatelů se může vyskytnout paranoia nebo neklid.

  • Grid
  • List

Amnesia je odrůdou léčebného konopí, která se již dlouhá léta těší oblibě pacientů vyhledávajících to nejlepší, co může nabídnout genetika pravé SativyČastým omylem však bývá dojem, že se v případě Amnesie jedná o naprosto čistou Sativu. Pravda je však malinko jinde – jedná se o dominantní Sativa hybrid, který v sobě díky zkušeným šlechtitelům nese geny odrůd Skunku, Jacka Herera a méně známé Cinderelly 99.

Léčebné účinky: odrůda konopí Amnesia

Naprosto nejčastěji zmiňovanou chorobou, kvůli které po Amnesii jako odrůdě konopí pacienti sahají, je psychický stres. Amnesia je těmto typům pacientů schopná poskytnout přírodní úlevu od úzkostí, psychických poruch dotýkajících se správné regulaci nálady, a také od těžších případů deprese. Nicméně, méně zkušení uživatelé konopí by si měli nejprve dobře zjistit, jaký je v dané odrůdě obsah psychoaktivního kanabinoidu THC.

V případě modelu Amnesia je ve většině zralých rostlin obsah THC nadprůměrný, a začátečníkům se tedy vždy doporučuje dodržovat bezpečné dávkování s ohledem na individuální toleranci.

Amnesia: terpenový profil odrůdy

Velmi významnou součástí léčivých látek v odrůdě konopí Amnesia tvoří vysoký obsah zajímavého terpenu limonenu. Limonen je terpenem vyskytujícím se mimo konopí také v různých citrusových plodech. Nicméně, v případě kombinace limonenu s konopnými kanabinoidy dochází v lidském těle k souhře reakcí, které jsou obzvláště výhodné pro pacienty trpící na úzkosti a deprese. Terapeutické vlastnosti kanabinoidu limonenu jsou momentálně předmětem mnoha studií zabývajících se synergií jednotlivých látek vyskytujících se v konopí a jejich výslednými účinky na lidské tělo.