Amnesia Haze semínka

Druh: Cannabis sativa

Amnesia Haze je druhem sativního konopí (80 % sativa, 20 % indica). Tento model obsahuje v průměru asi 17 % THC. Genetický základ Amnesia Haze je složen s mnoha druhů, ke kterým patří například Thai, Afghani, Jamaican, Haze a další. V roce 2004 se stal Amnesia Haze vítězem Cannabis Cupu. Jeho aroma je sladké s nádechem citrusového ovoce.

Účinky a vlastnosti Amnesia Haze

Amnesia Haze působí povzbudivě, proto je vhodným druhem na ranní nebo denní užití. Vynikající je pro úlevu od stresu, napětí či úzkosti. Pozitivně působí proti skleslosti, dostavuje se dobrá nálada, povznesenost, euforie. Amnesia Haze dodává energii a podporuje kreativitu.

Negativní účinky

Sucho v ústech. Marginálně se může objevit závrať či paranoia.

  • Grid
  • List

Amnesia Haze je jedičnou Sativou, která se již dlouhá léta těší oblibě ze strany pacientů, kteří vyhledávají úlevu od chronické únavy, poruch soustředění nebo těch, jež mají v oblibě využití přírodního terpenu limonenu.

Genetika Amnesia Haze sahá hluboko, až ke kořenům původních landrace Sativ z Jižní Asie a Jamajky. Výsledné květy zralé Amnesia Haze se vyznačují světle zelenounažloutlou barvou. Zajímavý je taktéž tvar dospělých květů Amnesia Haze, které v sobě kombinují znaky Indiky i Sativy.

Amnesia Haze – vonné terpeny

Ve většině případů (záleží zejména na druhu pěstebních podmínek) jsou zralé květy Amnesia Haze plné rostlinného terpenu karyofylenu, jež se vyskytuje mimo jiné v různých druhou pepře i dalších koření. Odrůdy s vysokým obsahem karyofylenu jsou obvykle vyhledávány pacienty, kteří potřebují využít přírodní úlevu od bolestí a zánětů různého druhu.

Amnesia Haze – léčebné efekty

Mimo medicínských efektů na záněty a bolest, jež jsou popisovány často ze strany pacientů užívajících model konopí Amnesia Haze, je tento hybrid oblíbený i mezi spotovciSativní stránka genetiky Amnesia Haze zapůjčuje účinku odrůdy efekty, které významně obohacují výkon a výdrž určitého typu sportovců užívajících konopí. Amnesia Haze se často doporučuje jako model pro aktivní pacienty. Efekty typické pro modely Amnesia se nedoporučují pacientům vyhledávajícím večerní zklidnění a dosažení rychlého usínání, jelikož efekty Amnesia Haze jsou spíše cerebrálního a energetického charakteru.