Big Bud semínka

Druh: Cannabis indica

Big Bud patří do kategorie indica konopí (85 % indica, 15 % sativa). Tento druh pochází z modelů AfghaniNorthern Lights a Skunk no. 1. Nejlépe se mu daří ve vnitřním prostředí. Rostlina Big Bud produkuje velké množství rozměrných květů. Aroma je pronikavé s nádechem dřeva, hlíny a květin.

Účinky a vlastnosti Big Bud

Big Bud je intenzivně utišujícím a uklidňujícím modelem vhodným na večerní užití. Jako ostatní indica druhy bývá nejčastěji vyhledáván pří potížích s bolestmi nebo při potížích s nespavostí.

Navozuje příjemný stav relaxace a uvolněníBig Bud je také dobrým modelem při léčbě deprese, nevolnosti a při problémech s příjmem potravy. Pomáhá při bolestech hlavy nebo migréně.

Negativní účinky

Sucho v ústech. Někdy se může objevit závrať a paranoia.

  • Grid
  • List

Dnes již legendární odrůda Big Bud vznikla údajně již během roku 1980, kdy se zkušení zahradníci seed banky Sensi Seeds pokusili o mistrné zkřížení neméně proslulých modelů Afghani, Northern Lights a Amnesia. Zajímavostí je, že odrůda Big Bud se během vlády amerického prezidenta Nixona stala terčem politického boje proti drogám a drogové války. Konopní nadšenci se však naštěstí nenechali zastrašit a genetiku Big Budu zachovali pomocí rychlého úprku a úschovu v konopném ráji Evropy - Holandska. Díky jejich snažení genetika Big Budu přežívá dodnes a nejen to – vyhrává prestižní ocenění Cannabis cupů, kde pravidelně obsazuje první příčky nejlepších Indika odrůd konopí na světě.


Obsah kanabinoidu THC v modelu Big Bud se povětšinou pohybuje okolo 15 až 20 %. Z důvodu velmi vysokého obsahu THC je tedy Big Bud povětšinou doporučován zkušenějším pacientům, kteří již mají dostatečnou toleranci vůči efektům THC. Pacienti začátečníci by měli během aplikace konopí Big Bud postupovat s rozvahou a pamatovat na individuální dávkování a léčebné potřeby.

Big Bud – vonné terpeny

Léčebný obsah terpenů v modelu Big Bud je zajímavou kombinací limonenu a herbálního karyofylenu podobného terpenoidnímu mixu vyskytujícímu se například také v modelech Jack Herer, Haze a Skunk. Zajímavostí je, že terpen limonen je nejčastěji vyhledáván napříč pacienty vyhledávajícími úlevu od úzkostí a depresí. Terpen limonen je momentálně pod podrobným hledáčkem vědců, jelikož se v kombinaci s léčebnými kanabinoidy z konopí projevuje plejádou medicínských efektů.