Blueberry semena

Druh: Cannabis indica

Blueberry je model, který spadá do kategorie indica konopí.

Průměrně obsahuje poměrně vysoké množství THC, asi 17 %. Poprvé byl vyšlechtěn v 70. letech a v jeho genetické linii se vyskytují modely AfghaniThai a Purple Thai.

Blueberry je model, který je vhodný pro zkušenější pěstitele, neboť při růstu vyžaduje dostatek pozornosti a zkušeností. Květy Blueberry jsou tmavě zelené s hutnou konzistencí. Jeho název („borůvka“) je odvozen od sladkého aromatu, které připomíná borůvky.

Účinky a vlastnosti Blueberry

Blueberry je uklidňujícím modelem a je proto vhodný na večerní užití. Pozitivně působí při problémech s nespavostí a různými bolestmi. Uklidňující účinky jsou vítané uživateli na oproštění od stresu či úzkostí.

Dostavuje se relaxace a uvolnění. Blueberry rovněž intenzivně podporuje chuť k jídlu, je proto často využíván při problémech s příjmem potravy.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. U některých uživatelů se může projevit paranoia, závrať a při užití většího množství také bolest hlavy.

  • Grid
  • List

Oblíbený a populární hybrid s obsahem 80% indiky. Vznikl v sedmdesátých nebo osmdesátých letech propojením Afghani, Thai a Purple Thai. THC se pohybuje mezi 15% až 24%.

Blueberry je díky své genetické výbavě silný, což ale způsobuje nežádoucí účinky jako problémy s koordinací a pohyblivostí. Přesto ale působí uvolňujícím účinkem a poskytuje klid. Vše zakončuje euforický pocit doplněný upovídaností či hihňáním.

Specialitou na Blueberry je to, že má až narkotické účinky. Díky této unikátní vlastnosti skvěle funguje proti bolesti (ať krátkodobé, tak po zraněních či při poškození nervů). Dokáže ulevit i od stresu, úzkostí nebo PTSD. Navíc je i dobrým bojovníkem proti nespavosti.

Kromě problémů s koordinací se může objevit sucho v ústech, suché oči a nepřítomný pohled.