Bubble Gum semínka

Druh: hybrid

Bubble Gum patří do skupiny hybridních druhů konopí. Běžně u něj bývá dominantní indica složka (asi 60 % indica, 40 % sativa). Poprvé byl tento model vyšlechtěn v 90. letech a v roce 1994 byl oceněn prvním místem na Cannabis Cupu. Průměrně obsahuje asi 15,5 % THC. Bubble Gum je poměrně nenáročným druhem na pěstění. Má sladké aroma s nádechem květin a bobulovitého ovoce, čemuž také odpovídá název modelu, v překladu žvýkačka“.

Účinky a vlastnosti Bubble Gum

Jelikož je Bubble Gum druhem s převažující indica složkou, často bývá uživateli vyhledáván pro své uklidňující vlastnosti. Vyznačuje se schopností potlačovat stres a po požití se dostavuje relaxace, dobrá nálada, euforie. Bubble Gum pomáhá při léčbě deprese a různých bolestech. Někteří uživatelé jej mohou využít jako vhodný model na problémy s nespavostí. Podporuje také chuť k jídlu a uklidňuje podrážděný žaludek.

Negativní vlastnosti

Sucho v ústech, vyprahlost očí. U některých uživatelů se může vyskytnout závrať nebo paranoia.

  • Grid
  • List

Několikanásobný vítěz s neodolatelným názvem. Dlouhý a pečlivý vývoj doladil Bubble Gum k dokonalosti. THC se pohybuje v běžných hodnotách kolem 19% a indika se objevuje v 60%.

Bubble Gum probouzí kreativitu doplněnou radostnými, ale uvolňujícími efekty. Typickými nežádoucími účinky jsou suché oči, suchost v ústech a malátnost. U slabších jedinců se může objevit i paranoia či bolest hlavy.

Tuto odrůdu nejčastěji vyhledávají osoby, které trápí nadměrné množství stresu, úzkosti nebo problémy spojené se změnami nálad. Oblíbená je i mezi lidmi s poruchami příjmu potravy jako je anorexie nebo chronická nevolnost a bulimie. Kromě těchto výhod může Bubble Gum pomoci i s úlevou od bolesti.