Crimea semena

Druh: hybrid

Tento model vznikl z genetické větvě konopí rostoucího na Ukrajině (pravděpodobně Eastern European) a modelu BlueberryCrimea Blue obsahuje ve většině případů dominantní složku indicy (udává se 70 % indica, 30 % sativa). Průměrná hodnota THC bývá asi 13 %.

Tento druh se vyznačuje nenáročným pěstěním a daří se mu dobře jak ve vnitřních, tak venkovních prostorech. Aroma Crimea Blue je štiplavé, převážně s borůvkovým nádechem s podtóny trpkého ovoce.

Účinky a vlastnosti Crimea Blue

Díky převaze indica složky je model Crimea Blue nejčastěji využíván na problémy s různými typy bolestí, při svalových křečích apod.

Působí příznivě na nespavost a má uklidňující účinky. Uživatelé mohou Crimea Blue využít také při stresu, napětí nebo úzkosti. Dostavuje se relaxace a uvolnění.

Negativní vlastnosti

Sucho v ústech. Marginálně závrať.

  • Grid
  • List

Dominantní indika s ukrajinskými kořeny. Obsah CBD se dokáže lehce přehoupnout přes 1%, zatímco obsah THC se udržuje kolem 18%. Pro východní genetiky je typickým znakem nálada plná euforie a energie. Jako nežádoucí účinek se může objevit malátnost.

Léčebné účinky

Skvěle bojuje proti nevolnosti a zároveň zvyšuje chuť k jídlu. Navíc dokáže bojovat i proti vyčerpání, nespavosti či svalovým křečím. Díky svému nezvyklému původu může být nápomocná při léčbě bipolární poruchy.