Jamaican semena

DruhCannabis sativa

Jamaican odkazuje ke druhům konopí, které rostou v tomto regionu. Tyto druhy mívají ve většině případů převažující složku sativy. Rostliny jsou většinou vysoké s velkými květy. Jamaican druhy mívají průměrně kolem 15 % THC. Jejich aroma bývá výrazné a sladké s nádechem hlíny.

Účinky a vlastnosti Jamaican

Modely Jamaican patří k druhům s povzbuzujícími účinky, jsou proto vhodné pro ranní či denní konzumaci. Uživatelé pociťují po konzumaci energii, kreativitu a povznášející pocity. Jamaican druhy jsou vhodné i při tišení stresu, úzkostí a pomáhají při poruchách nálad nebo při nechutenství. Některým uživatelům přináší úlevu od migrény.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. Sporadicky závrať nebo paranoia.

  • Grid
  • List

Pokud se poohlížíte po tom nejlepším, co může nabídnout genetika Sativy, proč rovnou nesáhnout po naprosto čisté, nativní genetice landrace modelu z Jamajky, Jamaican? Čisté variety genetiky Jamaican jsou z naprosté většiny Sativy, nesoucí v sobě to nejlepší z jednoho z nejslavnějších domovů konopí, Jamajky.

Jamajské genetiky jsou povětšinou vzhledově rozdílné oproti moderním hybridům, indikám a sativám. Je tedy třeba počítat s tím, že zralé květy a palice rostlin nebudou natolik hutné a kompaktní, jako u moderních komerčně dostupných semínek. Nicméně, Jamaican je unikátní ve své vlastní kráse. Například, málokterá jiná odrůda konopí je dle uživatelů Jamaican schopná vyprodukovat natolik bohatou zásobu terpenových látek (vonných rostlinných látek)

Jamaican – Sativa květem i listem

Jamaican je dle pacientů užívajících konopí velmi silná Sativa, typicky účinkující velmi dlouhou dobu. Během účinku uživatelé popisují prudký nárůst cerebrální aktivity, vedoucí k vlnám kreativního myšlení. Obsah THC v odrůdách Jamaican je nadprůměrný a dosahuje okolo 22 % THC.

Léčebné využití modelů Jamaican zahrnuje pomoc při:

Chronické únavě
Mentální vyčerpání
Ztráta chuti k jídlu
Úzkostidepresi