Kush semínka

Uživatelé konopí, kteří jsou takzvaně ze staré školy, nedají na pravý afghánský hašiš dopustit a modely, které vznikly z původních odrůd pocházejících z oblasti Hindu Kush následně kompletně proměnily celou šlechtitelskou scénu.

Legenda jménem Kush

Odrůdy s genetickou dominancí Indica zkrátily celkový potřebný čas k dozrání, což ve výsledku umožnilo úspěšné venkovní pěstování až po oblast Aljašky. Kvalitu, potenci a spektrum léčebných kanabinoidů této genetiky lze jen stěží předčit. Zatímco různé variety genetiky Haze pravidelně dominují přední místa v kategorii Sativa (konopí seté), Kushe nemilosrdně vládnou kategorii Indica.

Kush, jakožto genetika oslavovaná pro své vynikající léčebné vlastnosti, je typická pro takzvaný “couch-lock“ efekt, tedy ideální pro večerní užití jak pro insomniaky, tak pro pacienty trpící například na depresi či úzkost.

Jestliže navíc započítáme intenzivní citrusové terpeny a dlouhotrvající efekt, je nám jasné, že na tuto odrůdu jen tak nezapomenou pacienti ani rekreační uživatelé. Zřejmě nikde na světě dnes není genetika Kush natolik populární jako v jižní oblasti Kalifornie, kde se mnoho moderních výdejen léčebného konopí zaměřuje právě na co nejširší možnou nabídku variet Kushe Pověst o potenci pravého Kush cannabisu dosáhla až do takové míry, že minulý rok kongresman amerického státu Illinois zavedl zákon, který přímo zvyšuje trestní postih za “šíření Kushe“.

  • Grid
  • List