Mexican semínka

Druh: Cannabis sativa

Označnením Mexican se mají na mysli druhy konopí, jež pocházejí z Mexika. Jedná se ve většině případů o konopí s dominantní sativa složkou, což je dáno zeměpisnou polohou a klimatem Mexika. Mexican druhy mívají hliněné aroma s prvky tabáku a dehtu.

Účinky a vlastnosti Mexican

Díky převaze sativa složky bývají modely Mexican povzbuzující a jsou vhodné pro navození pocitů radosti, euforie a nadšení. Mexican modely mají blahodárný účinek i při potížích s depresí a nedostatkem energie.

Negativní účinky

Vyprahlost úst (méně očí). V marginálních případech paranoia a bolest hlavy.|


  • Grid
  • List

Mexico je dávným domovem a mateční přírodou, která vychovala jedny z nejkvalitnějších genetik marihuany na celém světě. Mexiko je ve skutečnosti kusem zeměkoule, která je domovem pro mnoho různých odrůd, přičemž většina z nich patří mezi naprosto ikonické součásti moderních hybridů konopí.

Mexican – to nejlepší ze světa Sativ

I přesto, že naprosto čisté landrace (přírodně rostoucí) Sativy pocházející z Mexika mají pro moderní zákazníky vcelku odpudivý vzhled, jedná se o prvotřídní ukázky kvalitního přírodní konopí.

Mexické odrůdy konopí jsou typicky prodlouženého vzhledu, s velmi vláčnými a dlouhými listy i květy. Květy se vyznačují typicky oranžovými chlupy, které lze jen stěží přehlédnout. Velmi příznačným znakem je také zlatavě působící vzhled lesklé pryskyřice, která zralé květy Mexican pokrývá. Ne nadarmo se jedné z nejslavnějších Mexických Sativ říká Acapulco Gold.

Mexican – účinky a efekty

Dalším typickým znakem Mexických Sativ je pomalý (nepleťme si se slabým) účinek. Mezi nejčastější medicínské efekty landrace Sativ z Mexika patří:
Uvolnění svalové zátěže a křečí
Stimulace chuti k jídlu
Pomoc při nevolnosti

Mezi občasné negativní efekty (zejména při nízké toleranci) patří:
- Sucho v ústech
- Sucho v očích
- Bolest hlavy po odeznění účinku