Nepalese semena

DruhCannabis sativa

Jak už název napovídá, Nepalese je druhem pocházejícím z Nepálu. Jedná se o konopí s dominatní sativa složkou, ale květy a účinky bývají často bližší modelům, ve kterých dominuje indica složka. Květy bývají husté s větším množstvím pryskyřice. Nepalese mívá květinové jemné aroma s prvky hlíny a grapefruitu.

Účinky a vlastnosti Nepalese

Nepalese má příjemné, uvolňující účinky. Dostavují se pocity klidu a pohody. Nepalese je vhodný pro utlumení stresu a pro celkovou tělesnou a duševní relaxaci.

Negativní účinky

Vyprahlost v ústech. Může způsobit závrať nebo bolest hlavy.

  • Grid
  • List

Nepalese patří mezi světově uznávané genetiky konopí, jež v sobě nesou to nejlepší z vlastností nepálských odrůd marihuany. Nepál je zemí, v níž je užívání léčebného konopí nedílnou součástí spirituální stránky života místního obyvatelstva.

Nepalese – vlastnosti odrůdy

Nepálské odrůdy konopí mají tendenci produkovat vesměs průměrné až nadprůměrné množství THC. Typicky se obsah THC v modelech Nepalese pohybuje okolo 14 až 17 %. Nejčastější známkou zralé Nepalese rostliny konopí je rovněž vysoký obsah terpenů (vonných rostlinných látek).

Nepalese – obsah terpenů

Kvalitní květy Nepalese se vyznačují vysokým obsahem terpenů linaloolu a limonenu. Limonen se mimo jiné vyskytuje v plodech citrusu. Limonen je rovněž momentálně pozorován vědci jako synergicky působící látka spolu s THC, kdy je schopná působit kvalitním efektem proti depresím a úzkosti. Navíc se jedná o čistou Sativu. Nepalese je tedy často v oblibě pacientů, kteří potřebují konopí užívat i přes den.