Original Amnesia semena

Druh: Cannabis sativa

Amnesia patří do skupiny sativních druhů konopí.

Genetická linie tohoto modelu pochází z druhů Cinderella 99, Jack Herer a Skunk no. 1. Amnesia může mít velmi vysoký obsah THC, až 20 %, tato hodnota ovšem závisí na šlechtění a kultivaci. Aroma je pronikavě ostré s prvky hlíny a čpavku.

Účinky a vlastnosti Amnesia

Povzbuzující účinky Amnesia jsou skvělé na odbourání stresu.

Dostavují se pocity radosti, povzbuzení, euforie. Amnesia podporuje kreativitu, dodává energii a pozitivně působí při problémech s depresemi, úzkostmi či skleslostí. U některých uživatelů může pomoci při bolestech hlavy nebo při potížích s příjmem potravy.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. U některých uživatelů se může vyskytnout paranoia nebo neklid.

  • Grid
  • List

Dnes již světové známá odrůda léčebného konopí Original Amnesia je sativně dominantní kříženec nejméně známých odrůd Northern Lights a Haze. Její kořeny sahají do Holandska, kde ji vyšlechtila a feminizovala semená banka Dinafem. Amnesia že začátku roste velmi explozivně jako typická Cannabis Sativa, avšak její květová fáze je silně ovlivněna indickou genetikou.

Hlavní důvod, proč je Amnesia tak oblíbená odrůda, kromě kvality jejích léčebných účinků, je pravděpodobně nevídaná mohutnost dospělé rostliny. Obsah THC v Amnesii se pohybuje okolo 16-22%. Terpenové spektrum zde zastupuje převážně terpinolen, karyofylen, ocimen, myrcen, pinen, limonen a dokonce i linalool.

Léčebné účinky Original Amnesia

Nejčastější použití je údajně na léčbu stresu, depresí a úzkostí. Pacienti si také pochvalují cerebrální účinky, které dokáží potlačit únavu a podpořit soustředění a přemýšlení Dále ji také používají na léčbu bolesti. Někteří tvrdí, že účinně léčí problémy se spánkem.

Možné nežádoucí účinky

Často se objevuje sucho v ústech. Především začínající pacienti si stěžují na paranoiu nebo úzkosti. Někteří tvrdí, že se mohou objevit i závratě. Original Amnesia je odrůda s velmi potentními léčebnými účinky. Pro nové a nezkušené pacienty zde hrozí velká šance na předávkování a výskyt vedlejších účinků. Jako vždy se u léčby pomocí konopí doporučuje trpělivost.