Filtr semen

Original Strawberry Cought semena

Original Strawberry Cough je sativně dominantní, hybridní odrůda léčebného konopí, která vznikla zkřížením dvou vysoce kvalitních genetik. Jeden z jejich rodičů je legendární Strawberry, zatímco druhý je méně známá varianta Haze, zvaná Cough, neboli "Kašel".

Tento povedený výtvor přivedl na svět Kyle Kushman ze státu New York. Semena tohoto konopí se později dostali až do Evropy, kde se jich chopila holandská semená banka Dinafem a přivedla je na trh v jejich finální podobě. Strawberry Cough má vyšší stavbu rostliny s většími rozestupy mezi jednotlivými větvemi typickou pro sativu, avšak robustnost květů a rychlejší doba dozrávání je ovlivněna její indickou genetikou.

THC v pryskyřici se pohybuje okolo 23% a CBD se zde téměř nevyskytuje. V terpenovém profilu této odrůdy můžeme najít limonen, myrcen, linalool, karyofylen, humulen, ocimene a dokonce i pinen.

Léčebné účinky Strawberry Cough

Údajně nejlepší použití této odrůdy je na léčbu stresu a depresí. Někteří pacienti ji používají i na léčbu sociální úzkosti. Pacienti si také pochvalují cerebrální a stimulující účinek této rostliny. Další ji využívají také na léčbu bolesti. Údajně pomáhá i na chronickou únavu. Pacienti tvrdí, že stimuluje chuť k jídlu

Možné vedlejší účinky

Nejčastější je údajně sucho v ústech a suché oči. Někteří pacienti si stěžovali na závratě. Dále se může vyskytnout úzkost nebo paranoia.

Nezvykle rozmanité a bohaté terpenové spektrum, spolu se silnými léčebnými účinky, je pravděpodobné důvod, proč je Strawberry Cough tak vyhledávaná a populární odrůda.