Ortega semínka

Ortega, odrůda léčebného konopí, jejíž kořeny sahají do období okolo roku 1980, je jedním z mistrovských výtvoru Mr. Nice Seeds. Tato stoprocentní Cannabis Indica v sobě nese genetiku Northern Lights, ale jsou to hlavně její charakteristiky, které z ní v konopné kultuře udělali naprostou klasiku. Stavba a struktura samotné rostliny přesně odpovídá čisté Indice. Květnová fáze trvá zhruba 8-9 týdnu a v dospělosti se může Ortega pochlubit různými odstíny fialové.

Obsah THC v pryskyřici se průměrně pohybuje okolo 15-17%, přičemž nejvyšší naměřená hodnota dosáhla až překvapivých 28%

Ve terpenovém profilu této odrůdy se vyskytuje převážně myrcen a karyofylen. Myrcen je terpen, vyskytující se v tropickém ovoci, jako je například mango. Jeho účinky působí v synergii s THC, čímž se posilují účinky této odrůdy. Ostře vonící terpen karyofylen se převážně nachází v pepři a jeho účinky jsou protizánětlivé a mohou léčit fyzické bolesti.

  • Grid
  • List

Léčebné účinky Ortega

Pacienti tvrdí, že tato odrůda je účinný lék na bolest a může pomoci lidem trpícím artritidou. Údajně je také účinná na nevolnost. Někteří ji používají na léčbu deprese, úzkosti nebo stresu. Může eliminovat také bolesti hlavy. Další pacienti tvrdí, že stimuluje chuť k jídlu.

Možné nežádoucí účinky

Pacienti si stěžovali pouze na sucho v ústech a suché oči.

Ortega je odrůda s velmi potentními, avšak vyváženými léčebnými účinky bez téměř žádných vedlejších efektů. Právě proto se hodí, jak pro nezkušené pacienty, tak i ty náročnější.