Filtr semen

Papa´s Candy semena

Papas Candy je dominantní 90% Indica od semené banky Eva Seeds. Její genetika vznikla zkřížením pákistánské odrůdy s odrůdou z asijské země Laos.

Rostlina Papas Candy má nízkou a křovitou stavbu, jak je tomu u většiny indik. Stojí za zmínku, že tato genetika, mimo jiné, získala 1. místo v soutěži Spannabis Cannabis Champions Cup 2013 v kategorii Indoor Bio a dva roky po sobě, od roku 2008-2009 také získala 2. místo v té samé soutěži v kategorii Resin.

Obsah THC se pohybuje někde mezi 14-20%.

Léčebné účinky Papas Candy

Tato odrůda je údajně nejefektivnější na léčbu bolestí a nevolnosti. Někteří pacienti ji používají také na úlevu od stresu a depresí. Údajně má také povzbudivý cerebrální efekt, který jde nejlépe využít přes den. Může také stimulovat apetit


Terpenový profil

V terpenovém profilu této léčebné odrůdy se vyskytuje převážně myrcen, pinen a limonen. Účinky myrcen působí v synergii s THC a prodlužují a zesiluje jeho efekty. V přírodě se tento terpen nachází v tropickém ovoci, jako jsou například mango nebo kiwi. Pinen je terpen, který se vyskytuje v borovicích a má jehličnaté a dřevité aroma. Zlepšuje soustředění a má protizánětlivé účinky. Limonen pomáhá proti depresím a má také protizánětlivé účinky. Můžeme ho najít v citrusových plodech.

Možné vedlejší účinky

Může se objevit sucho v ústech. Při nesprávných dávkách si pacienti stěžovali na závratě. V některých případech se může objevit i paranoia.