Pineapple semínka

Druh: hybrid

Pineapple (Ananas) je druhem hybridního konopí, který byl vyšlechtěn z fenotypu hybridu Ed Rosenthal Super Bud (ERSB). Rostlina má robustní tělo a květy jsou hruškovitého tvaru. Pineapple se vyznačuje sladkým aroma po ananasu.

Účinky a vlastnosti Pineapple

Účinky Pineapple mají především povznášející charakter. Uživateli poskytuje pocit radosti, uvolnění, relaxace a energie. Pro tyto vlastnosti je často vyhledáván lidmi, kteří trpí depresemi, častým stresem či úzkostí. Pineapple má také schopnosti tlumit bolest a nevolnost.

Negativní účinky

Vyprahlost (ústa, oči). V některých případech závrať nebo bolest hlavy.


  • Grid
  • List

Pineapple, neboli "Ananas" je dobře známá hybridní, indicky dominantní, odrůda léčebného konopí, která vznikla šlechtěním Ed Rosenthal’s Super Bud (ERSB). Je to stabilní genetika, jejíž léčebné účinky se hodí zejména pro pacienty vyhledávají úlevu od bolesti nebo stresu.

Terpenový profil

Je známa především pro svůj terpenový profil, v němž dominuje převážně myrcen, ocimen, humulen a také limonen. Myrcen je terpen vyskytující se v tropickém ovoci, jako jsou například mango a kiwi. Pineapple pravděpodobně nese své jméno právě díky vysokému obsahu tohoto terpenu. Jeho účinky působí v synergii s THC a zesiluje jeho působení. Ocimene má květinovou, sladkou a dokonce i zemitou vůní. Objevuje se například v levandulích a nebo také v chmelu. Má protizánětlivé účinky. Humulen se také vyskytuje v chmelu, má zemitou vůní a protizánětlivé a antibakteriální účinky. Limonen je terpen s citrusovým aroma a pravděpodobně také přispěl na jméně této odrůdy. Má protizánětlivé a antidepresivní účinky. V přírodě se vyskytuje převážně v citrusových plodech.

Léčebné účinky Pineapple

Pacienti nejčastěji používají tuto odrůdu na úlevu od stresu a depresí. Dále využívají její schopnosti potlačit bolesti a nevolnost. Údajně má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Dále tvrdí, že stimuluje apetit. Také údajně pomáhá na nespavost.

Možné nežádoucí efekty

Pacienti si často stěžují na sucho v ústech. Objevuje se také suché oči. Při nesprávném dávkování se objevuje paranoia, úzkosti nebo bolesti hlavy.