Red Poison semena

Druh: hybrid

Red Poison (Červený jed) je hybridní druh konopí vyšlechtěné zkřížením pakistánské indicy (Hindu Kush) s modelem Green PoisonKvěty Red Poison mají, jak již název napovídá, odstíny červené barvy od tmavě červené až po fialovou. Jeho aroma a chuť jsou většinou sladce ovocné s citrusovým nádechem.

Účinky a vlastnosti Red Poison

Red Poison je vyrovnaný hybrid, po jehož konzumaci přichází celková tělesná uvolněnost. Vhodný je například k odbourání stresu, zajišťuje dobrou náladu a relaxaci

Negativní účinky

Vyprahlost v ústech. Ojediněle bolest hlavy.


  • Grid
  • List

Red Poison, hybridní genetika od španělské semené banky Sweet Seeds, je kříženec pakistánských původních domorodých odrůd s velmi populárním Green Poison. Rostlina Red Poison je unikátní tím, že se ke konci života její listy a květy zbarví do různých odstínů fialové a červené. Spolu s hojným množstvím stříbřité pryskyřice je její výsledný vzhled velmi unikátní vizuální zážitek.

Tato odrůda může obsahovat 14-20% THC, a i přestože se jmenuje "Červený Jed", většina pacientů tvrdí že má uklidňující a relaxační účinky.

Terpenový profil

Red Poison má také velmi vytříbené spektrum terpenů. Obsahuje hlavně myrcen, limonen, pinen a dokonce i karyofylen a humulen. Myrcen je ovocné vonící terpen, který se v přírodě objevuje například v mangu nebo kiwi. Zesiluje a prodlužuje účinky THC, čímž se stává důležitou součástí této odrůdy. Limonen má protizánětlivé a antidepresivní účinky. Nachází se převážně v citronech a má citrusové aroma. Pinen je terpen, který se vyskytuje v borovicích a má borovou a dřevitou vůní. Má cerebrální, stimulující a protizánětlivé účinky. Karyofylen má silné protizánětlivé účinky a ulevuje od fyzické bolesti. Má ostrou vůní a vyskytuje se v pepři. Humulen má, podobně jako karyofylen, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Tento terpen se hojně vyskytuje v chmelu a má zemitou vůní a chuť.

Léčebné účinky Red Poison

Většina pacientů si pochvaluje stimulující a cerebrální účinky, které efektivně pomáhají proti stresu a depresím. Další tvrdí že má silné protizánětlivé účinky, čímž je vhodný na nevolnost či dokonce fyzické bolesti a svalové křeče. Některým pacientům pomáhá na nespavost. Údajně i stimuluje apetit.

Možné nežádoucí účinky

Většina pacientů si stěžuje na sucho v ústech nebo suché oči. Ve velmi vzácných případech se mohou objevit lehké závratě nebo paranoia.

Red Poison je odrůda vhodná na denní i noční použití a díky svým vyváženým účinkům se hodí i pro naprosté začátečníky. Vysoký obsah THC však dokáže uspokojit i zkušené pacienty.