Respect 13 semena

Semená banka Raggae Seeds strávila roky vývoje F1 genetiky, kterou dnes známe pod názvem Respect. Semena této odrůdy léčebného konopí vznikla zkřížením samčí rostliny Cannalope Haze spolu s Juanita La Lagrimosa (nebo také Tearful Jane). Výsledkem je vyvážená a stabilní odrůda, která produkuje robustní palice pokryté tak velkým množstvím trichomů, že jsou skoro naprosto bílé. Navíc je poměr THC a CBD v pryskyřici skoro 1:1, čímž se skvěle hodí na léčebné využití. S těmito charakteristikami není divu, že tato odrůda vyhrála první místo v soutěži Cannabis Champions Cup 2012 v kategorii Indoor Bio.

Léčebné účinky Respect 13

Údajně je velmi efektivní na úlevu od depresístresu a úzkostí. Někteří tvrdí, že má silný cerebrální efekt, který vymaže únavu a hodí se na kreativní práci či konverzace. Dále také tvrdí, že efektivně pomáhá na fyzickou bolestnevolnost. Díky svému terpenovému profilu má také silné protizánětlivé účinky.


  • Grid
  • List

Terpenové spektrum

Respect má také bohaté spektrum terpenů. Hojně se zde vyskytuje myrcen, pinen, limonen, a karyofylen. Myrcen působí v synergii s THC a celkově posiluje efekty této odrůdy. V přírodě ho najdeme v exotickém ovoci, jako je například mango nebo kiwi. Pinen je terpen vonici jako borové dřevo nebo jehličí a vyskytuje se hlavně v borovicích. Má protizánětlivé účinky a údajně i podporuje soustředění a stimuluje mysl. Limonen se v přírodě vyskytuje v citrusových plodech. Má protizánětlivé a antidepresivní účinky. Karyofylen je ostrě vonící terpen a vyskytuje se hlavně v pepři. Pomáhá na fyzickou bolest a má také protizánětlivé účinky.

Možné nežádoucí účinky

Nejčastější je údajně sucho v ústech. Ve velmi vzácných případech se podle pacientů může objevit úzkost nebo paranoia

Respect 13 je velmi solidní odrůda, která má díky svému vyváženému poměru aktivních látek skvělé využití v medicíně. Je vhodná i pro naprosté začátečníky, dokáže však uspokojit i zkušené a náročné pacienty.