Ruderalis semena

Na světě existují tři hlavní genetiky konopí. Cannabis SativaCannabis Indica a Cannabis RuderalisCannabis Ruderalis se však zásadně liší od prvních dvou. V přírodě tato odrůda roste v místech, které jsou příliš nehostinné pro ostatní rostliny a odrůdy konopí. Můžeme ji najít například v Rusku, střední Evropě a střední Asii.

Život v těchto drsných podmínkách učinil z Ruderalis odolnou odrůdu, která dokáže přežít zimu, nedostatek živin a slabý sluneční svit. Její semena jsou také velmi odolná. Dokážou přežít prasknutí a jsou schopna čekat celý rok v zmrzlé zemi na lepší podmínky.

Nejdůležitější vlastnost Ruderalis však je, že kvete nezávisle na fotoperiodě. Je takzvaně "samonakvétací". Fotoperiodou se myslí počet hodin světla a tmy potřebný na spuštění květnového režimu rostliny.


  • Grid
  • List

Cannabis Indica a Cannabis Sativa se přirozeně přizpůsobují ročním obdobím. Ruderalis se však přizpůsobí vlastnímu stáří. Květ nastává obvykle mezi 5. až 7. týdnem růstu. Krátká léta a drsné podmínky také donutily Ruderalis dokončit celý životní cyklus za pouhých 10-14 týdnu.

Všechny tyto tvrdě vydobyté vlastnosti však nejsou zadarmo. Cannabis Ruderalis je mnohem menší a slabší odrůda než ostatní. Dorůstá průměrné do výšky okolo pouhých 30-80 cm a její květy jsou velmi malé, avšak tvrdé. Mají poměrně velký obsah CBD, avšak obsah THC je skoro nulový.

Samonakvétací vlastnosti Ruderalis se však výborně uplatnili na konopné trhu. V dnešní době existuje nespočet hybridních samonakvétacích odrůd konopí, které kombinují rychlo kvetoucí vlastnosti Ruderalis se silou a potencí odrůd Sativa a Indica. Tyto samonakvétací hybridy jsou dnes již velmi zarytou součástí konopné kultury a je skoro nepředstavitelné, že by tomu bylo jinak.