S.A.D. semena

S. A. D. (Sweet Afghani Delicious) je téměř čistokrevná Indika od semené banky Sweet Seeds. Semena této odrůdy vznikla samoopylením mateční rostlinyBlack Domina. Tato odrůda léčebného konopí vyhrála druhé místo v soutěži Valencia Cannabis Cup.

Rostlina S. A. D. má typické rysy Cannabis Indica a po matce zdědila masité, pryskyřicí pokryté květy, rychlý růst a také velkou odolnost proti plísním.

Léčebné účinky S. A. D.

Pacienti si nejčastěji pochvalují povzbuzující účinky, které pomáhají proti stresu a depresi. Další tuto odrůdu často využívají na úlevu od fyzické bolesti a svalových křečí. Dále údajně pomáhá na nespavost.


  • Grid
  • List

Terpenové spektrum

Hlavní podíl v terpenovém spektru zde zastupuje karyofylen, humulen, pinen a myrcen.

- Karyofylen je terpen, který působí na fyzickou bolest a je protizánětlivý. Přirozeně se vyskytuje v například v pepři.
- Humulen je terpen, který můžeme najít hlavně v chmelu, což je blízký příbuzný konopí. Má, podobně jako karyofylen protizánětlivé a antibakteriální účinky.
- Pinen má vůni jako borový háj a chuť jako jehličí. Má cerebrální účinky, je protizánětlivý a pomáhá na soustředění.
- Myrcen se vyskytuje v tropickém ovoci. Nejčastěji ho najdeme v mangu. Zesiluje účinky THC a posiluje tak celkový léčebný efekt této odrůdy.

Nežádoucí efekty mohou zahrnovat

Sucho v ústech je nejčastější případ. Někteří si stěžují na lehké závratě. Při vysokých dávkách se údajne může objevit paranoia či úzkost.