Filtr semen

Sage semínka

S.A.G.E., neboli Sativa Afghani Genetic Equilibrium je dominantní sativa s dobře vyváženými účinky sativy a indiky. Tato odrůda v roce 1999 vyhrála 2. místo v soutěži Cannabis Cup a stejně se umístila i na Cannabis Cup blind taste testu v roce 2001. Tato odrůda je unikátní díky svému balancu mezi sedativními účinky Cannabis Indica a cerebrálními a stimulujícími účinky Cannabis Sativa.

Léčebné účinky S. A. G. E.

Největší procento pacientů používá tuto odrůdu na úlevu od fyzické či chronické bolesti. Další ji používají na úlevu od stresudeprese. Údajně také pomáhá na bolesti hlavy. Někteří ji používají I na stimulaci chuti k jídlu.

Terpenové spektrum

Spektrum terpenů v této genetice zastupuje převážně pinen, myrcen a limonen.

- Terpen pinen má cerebrální a protizánětlivé účinky, které jsou typické pro většinu sativ. Přirozeně se objevuje v borovicích.
- Myrcen se v přírodě nachází v tropickém ovoci a pracuje v synergii s THC.
- Limonen má vůni a chuť jako citrusové plody, ve kterých se nejčastěji objevuje. Působí proti depresím a stresu.

Možné nežádoucí účinky

Může se způsobit sucho v ústech nebo suché oči. Při špatném dávkování si někteří stěžovali na bolest hlavy. Dále se může objevit paranoia či úzkost.

S.A.G.E. patří mezi náročnější odrůdy co se týče léčebného použití. Je to skoro čistá Sativa s velmi velkým procentem THC s pokud chtějí pacienti, zejména ti méně zkušení, využít léčebný potenciál této odrůdy naplno, musí mít dobře promyšlený dávkovací režim.