Silver Haze semínka

Silver Haze je vyvážená hybridní genetika léčebného konopí, jejíž semena byla vyvinuta spojením Haze spolu s Northern Lights. Spojení těchto dvou odrůd činí ze Silver Haze skvělé vyváženou odrůdu, která v sobě má to nejlepší jak ze sativy tak indiky. Za tento úspěch můžeme poděkovat Sensi Seeds z Holandska. Květy této odrůdy jsou v dospělosti velmi hustě poseté bílými trichomy, což je hlavní důvod, proč se nazývá Silver Haze, neboli "Stříbrný Haze". Co se týče účinků, tak je tato odrůda velmi dobře vyvážená. Pacienti ji mohou používat jak přes den tak i v noci a hodí se na úlevu od fyzické bolesti I psychického stresu.

Léčebné účinky Silver Haze

Pacienti často používají tuto odrůdu na úlevu od stresu, úzkostí a depresí. Mnozí také tvrdí, že pomáhá na chronickou únavu a má stimulační účinek. Dále si pochvalují jeho cerebrální efekty, které se hodí na denní dobu. Pacienti také používají Silver Haze na úlevu od fyzické bolesti. Díky svému terpenovému profilu má údajně silné protizánětlivé a antibakteriální účinky na celé tělo. Dále tvrdí, že ulevuje od nevolnosti a podporuje apetit.


  • Grid
  • List

Terpenové spektrum

Terpenový profil Silver Haze je velmi rozmanitý. Obsahuje především myrcen, humulen, limonen, karyofylen, pinen a několik dalších méně známých terpenů.

- Myrcen působí synergicky s THC a stupňuje jeho působení. Nachází se přirozeně v tropickém ovoci.
- Humulen je terpen se zemitou vůní a nejčastěji se nachází v chmelu. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, podobně jako karyofylen.
- Limonen se nachází v citrusových plodech a působí antidepresivně.
- Karyofylen, podobně jako humulen, ma antibakteriální a protizánětlivé účinky a pomáhá na fyzické problémy. Nachází se v pepři.
- Pinen je terpen, který dává Silver Haze silné cerebrální účinky, jelikož podporuje koncentraci a má také protizánětlivé účinky na mozek. V přírodě se nachází v borovicích.

Možné nežádoucí účinky

Může se objevit sucho v ústech. Někteří pacienti si stěžují na mírné závratě. Při špatném dávkování se nejčastěji vyskytuje paranoia a úzkosti.