Skunk n.1 semena

Druh: hybrid

Skunk n. 1 (Skunk no. 1, Skunk #1) je druhem hybridního konopí s převažující složkou indica (přibližně 65 % indica, 35 % sativa). Vznikl lety postupného šlechtění různých druhů konopí ze Střední a Jižní Ameriky, Afghánistánu a Thajska.

Patří k jednomu z nejoblíbenějších druhů celosvětově. Sílu a potenciál Skunk n. 1 dosvědčuje fakt, že označení „skunk“ se vžilo nejenom pro jeho odnože, ale pro jakékoliv silnější konopí všeobecně. Květy jsou značně lepkavé a mají velmi silné a pronikavé aroma. Mnoho moderních hybridů vychází právě z tohoto modelu.

Účinky a vlastnosti Skunk n. 1

Skunk n. 1 patří k povzbuzujícím modelům. Po jeho užití se dostavuje veselí, uvolněnost, rozjařenost, pocity euforie a pomáhá při relaxaci. Je vhodný rovněž k podpoření soustředění a kreativity.

Díky těmto vlastnostem je nejvíce vyhledáván uživateli, kteří se vypořádávají se stresemdepresí a únavou. Skunk n.1 má i schopnost mírnit bolest a podporovat chuť k jídlu při nechutenství. Efekt se většinou dostavuje zhruba 3 - 5 minut po požití.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. U některých uživatelů může způsobit paranoiu, nevolnost, nervozitu či úzkost.


  • Grid
  • List

Skunk #1 je jedna z prvních stabilních holandských semen léčebného konopí. Její genetika je v sobě kombinuje Afghani Indiku, mexickou Acapulco Gold a a také Columbian Gold.

Léčebné účinky této odrůdy jsou tak potentní, že se název "Skunk" velmi často používá pro jakoukoliv jinou, silně účinnou, odrůdu konopí. Skunk #1 je charakteristický pro své široké listy a hutné a robustní palice, které v květové fázi tvoří téměř všechnu hmotu celé rostliny.

Terpenové spektrum

Dominantní terpeny v této odrůdě jsou hlavně myrcen, pinen a limonen.

- Limonen je účinný proti depresím a stresu, v přírodě se vyskytuje v citrusových plodech
- Pinen je terpen vonící jako borové jehličí a má protizánětlivé účinky. Dokáže stimulovat mysl a soustředěnost.
- Myrcen se objevuje například v mangu a má vůni jako směs tropického ovoce. Tento terpen prodlužuje a zesiluje účinky THC, čímž zároveň zesiluje léčebné účinky Skunku.

Léčebné účinky Skunk #1

Většina pacientů tvrdí, že pomáhá na stres a deprese. Dále údajně efektivně ulevuje od fyzické bolesti. Někteří používající tuto odrůdu na nevolnost. Údajně se dá použít i na chronickou únavu.

Možné nežádoucí účinky

Pacienti si nejčastěji stěžují na sucho v ústech a suché oči. Můžou se objevit závratě a úzkost. Někteří si stěžovali na paranoiu.