Sour Diesel semínka

Druh: Cannabis sativa

Sour Diesel, někdy také nazývaný Sour D, je povzbuzující seté konopí. Název druhu je odvozen od jeho štiplavé a pronikavé vůně připomínající naftu. Mezi konopími už má své pevné místo díky jeho stimulujícím účinkům. Obsahuje poměrně velké množství THC (19 – 25 %). Vznikl zkřížením třech modelů – Chemdawg, Northern Lights Skunk n. 1.

Účinky a vlastnosti Sour Diesel

Sour Diesel je nejčastěji uživateli vyhledáván k léčbě deprese, stresu a bolesti. Po jeho požití se dostavují dlouhodobé pocity euforie, radosti a energie. Uživatel pociťuje zmírnění únavy a Sour Diesel přináší také kreativitu a soustředěnost.

Negativní účinky

Vyprahlost úst a očí. V některých případech lehká paranoia, závrať či bolest hlavy.

  • Grid
  • List

Sour Diesel, neboli "Kyselý Diesel", sativně dominantní odrůda s nepříliš přitažlivým názvem, je jedna z nejznámějších na světě. Je známá pro svůj skoro až palivový nádech a dala vzniknout mnoha dalším legendárním odrůdám, jako je například NYC Diesel.

Její semena údajně vznikla zkřížením Chemdog 91 a Super Skunku, někdy v devadesátých letech dvacátého století. Tato genetika je velmi potentní, ale i flexibilní. Kombinuje všechny dobré vlastnosti jak Cannabis Sativa tak i Cannabis Indica, čímž je vhodná pro téměř všechny typy pacientů.

THC se pohybuje ve výšinách mezi 20-25%. Při takovém množství se pacientům doporučuje si sestavit promyšlený dávkovací režim.

Terpenové spektrum

Spektrum terpenů v této odrůdě je velmi bohaté a právě díky němu pravděpodobně Sour Diesel nabyl svého světoznámého statusu. Najdeme zde hlavně karyofylen, myrcen, limonen, linalool, a další méně známé terpeny jakou jsou bisabolol, terpinolen a valencen.

- Karyofylen je terpen vyskytující se přirozeně v pepři. Je účinný na fyzické bolesti a záněty.
- Myrcen má spolu s THC synergický efekt. Vyskytuje se například mangu.
- Limonen, jak už název napovídá, se vyskytuje převážně v citronu a přináší úlevu od úzkosti, depresí a stresu.
- Linalool je terpen vyskytující se přirozeně v lučním kvítí a jeho vůně připomíná hlavně levanduli.

Léčebné účinky Sour Diesel

Pacienti používají tuto odrůdu na úlevu od fyzických bolestí a zánětu. Další ji užívají na úlevu od stresu depresí a úzkosti. Někteří tvrdí že efektivně zahání nevolnost. Údajně jde použít i na nespavost.

Možné vedlejší účinky

Nejčastěji se objevuje sucho v ústech a suché oči. Pacienti si někdy stěžují na závratě. Při špatném dávkování se může objevit úzkost a paranoia.