Thai semena

DruhCannabis sativa

Thai je druh setého konopí pocházející z Thajska. Tradičně jsou květy vysušovány a spojovány do dlouhých tyčinek, proto je někdy nazýván „Thai sticks“ (stick – tyčinka, větvička). Z Thai modelu byly postupně vyšlechtěny další druhy – VoodooJuicy Fruit nebo Haze.

Není vhodný pro venkovní pěstování mimo tropické klimata. V mírných podmínkách se pěstuje ve skleníku a má delší dobu růstu a dozrávání oproti jiným druhům. Aroma je příjemné s ovocně-citrusovým nádechem.

Účinky a vlastnosti Thai

Thai se vyznačuje povzbudivými účinky a není vhodný na večerní konzumaci. Uživateli dodává energii a chuť do nějaké aktivity. Podporuje kreativitu a přináší pocity nadšení a dobré nálady. Působí ale i relaxačně a uvolňuje napětí a stres.

Negativní účinky

Sucho v ústech. Někdy může způsobit lehkou paranoiu, brnění rukou či bolest hlavy.


  • Grid
  • List

Názvem Thai se označují thajské domorodé sativy, jejichž semena byly poprvé dovezeny na západ někdy okolo roku 1970. Tato takzvaná "landrace" genetika je v dnešní době součástí mnoha známých odrůd léčebného konopí, jako jsou například Lemon Thai, Chocolate Thai nebo třeba dobře známý Haze či AK-47.

Thajským sativám se nejlépe daří v tropickém klimatu ze kterého přišly, jelikož dorůstají do velkých rozměrů a mají dlouhou dobu dozrávání.

Terpenové spektrum

Co se týče terpenů, Thai genetiky obsahují převážně limonen, který často dominuje ve většině sativ. Dále tu můžeme najít i myrcen.

- Limonen má ostrou citrusovou vůni a v přírodě ho najdeme hlavně v citrusových plodech. Jeho účinky jsou stimulující a většinou pomáhá na stres a deprese.
- Myrcen zesiluje a prodlužuje účinky THC. Tímto synergickým působením se také posilují léčebné účinky samotné odrůdy. Tento terpen voní jako tropické ovoce a nachází se například v mangu.

Léčebné účinky Thai

Podle pacientů, je tato odrůda nejlepší na uvolnění, úlevu od stresu a úzkostí. Dále si nejčastěji pochvalují cerebralní efekt této sativy. Hodi se na kreativní nebo fyzickou aktivitu. Někteří tvrdí, že jim tato odrůda pomáhá proti chronické únavě.

Možné nežádoucí účinky

Pacienti si nejčastěji stěžují na sucho v ústech a suché oči. Někteří si také stěžují na lehké závratě. Údajně se může objevit lehká úzkost.

Thai je čistá Cannabis Sativa a jako taková se hodí nejlépe na užívání přes den. Obsah THC může vystoupat až na 22% a pacientům se doporučuje pomalé a promyšlené dávkování.