White Rhino semena

DruhCannabis Indica

White Rhino (Bílý nosorožec) se řadí mezi druhy indického konopí. Tento druh vznikl zkřížením White Widow a severoamerického druhu indicy. Rostlina má hustou a pevnou strukturu. White Rhino patří mezi druhy s největším obsahem THC, proto je jedním z nejvhodnějších modelů ke zdravotnímu užití.

Účinky a vlastnosti White Rhino

Květy White Rhino poskytují silný a opojný stav. Nástup je prudký a velmi intenzivní. Způsobuje dobrou náladu, nadšení, ale má také uklidňující účinky, díky kterým je často využíván proti stresu, nespavosti a bolesti. Lze jej využít i proti depresi nebo při potížích s nechutenstvím. White Rhino má pronikavé aroma s dřevěným nádechem a jemnou chutí.

Negativní účinky

Sucho v ústech, vyprahlé oči, závrať. Při užití většího množství může způsobit na druhý den letargii.

  • Grid
  • List

Odrůda léčebného konopí White Rhino, neboli Bílý Nosorožec, byla vytvořena zkřížením mysteriózní severoamerické indiky se světově proslulou White Widow, po níž také zdědila část svého jména. Za tento kultivační úspěch můžeme poděkovat Arjanovi Roskmanovi z nizozemské semené banky Green House Seeds, který během svého života vytvořil nespočet dalších legendárních odrůd. V jeho dokumentární sérii Strain Hunters, se svým, dnes již zesnulým, přítelem a kolegou Franco Lojou, podnikl mnoho expedicí na místa, jako jsou Jamajka, Kolumbie, či dokonce Kongo, za účelem najít původní, domorodé genetiky konopí a vytvořit z nich stabilní odrůdy jaké známe dnes. White Rhino se vyznačuje křovitou a robustní strukturou rostliny, jejíž květy jsou schopné vyprodukovat velké množství bílé pryskyřice.

Obsah THC se pohybuje v této odrůdě je okolo 20% a se správným dávkováním je vhodná, jak pokročilejší, tak začínající pacienty.

Terpenové spektrum

V terpenovém spektru této odrůdy převažuje hlavně myrcen, limonen, linalool a karyofylen.

- Myrcen se vyskytuje v tropickém ovoci, jako je například mango. Jeho účinky zesiluje a prodlužují působení THC, čímž se celkově posiluje léčebný potenciál této odrůdy
- Limonen, jak už název napovídá, se vyskytuje převážně v citrusových plodech. Efektivně působí na úzkosti, deprese a stres.
- Linalool dodává této odrůdě vůní lučního kvítí.

Léčebné účinky White Rhino

Povzbuzuje náladu, čímž dokáže ulevit od deprese a úzkosti. Má uvolňující efekt na tělo, proto se hodí na úlevu od chronické bolesti a křečí. Pomáhá na nespavost. Je vhodná také na migrény a nevolnosti. Stimuluje chuť k jídlu.

Mezi negativní účinky může patřit například

Sucho v ústech. Suché oči. Mírně závratě. Lehká paranoia.

White Rhino je mezi pacienty velice oblíbená léčebná odrůda, která se hodí hlavně na večerní užití a fyzický i psychický relax.

Jelikož její účinky mají poněkud pomalejší nástup, doporučuje se novým pacientům obezřetné dávkování a trpělivost.