White Rhino semena

  • Grid
  • List

Odrůda léčebného konopí White Rhino, neboli Bílý Nosorožec, byla vytvořena zkřížením mysteriózní severoamerické indiky se světově proslulou White Widow, po níž také zdědila část svého jména.

Za tento kultivační úspěch můžeme poděkovat Arjanovi Roskmanovi z nizozemské semené banky Green House Seeds, který během svého života vytvořil nespočet dalších legendárních odrůd.

V jeho dokumentární sérii Strain Hunters, se svým, dnes již zesnulým, přítelem a kolegou Franco Lojou, podnikl mnoho expedicí na místa, jako jsou Jamajka, Kolumbie, či dokonce Kongo, za účelem najít původní, domorodé genetiky konopí a vytvořit z nich stabilní odrůdy jaké známe dnes.

White Rhino se vyznačuje křovitou a robustní strukturou rostliny, jejíž květy jsou schopné vyprodukovat velké množství bílé pryskyřice.

V terpenovém spektru této odrůdy převažuje hlavně myrcen, limonen, linalool a karyofylen.

Myrcen se vyskytuje v tropickém ovoci, jako je například mango. Jeho účinky zesiluje a prodlužují působení THC, čímž se celkově posiluje léčebný potenciál této odrůdy

Limonen, jak už název napovídá, se vyskytuje převážně v citrusových plodech. Efektivně působí na úzkosti, deprese a stres.

Linalool dodává této odrůdě vůní lučního kvítí.

Obsah THC se pohybuje v této odrůdě je okolo 20% a se správným dávkováním je vhodná, jak pokročilejší, tak začínající pacienty.

Léčebné účinky White Rhino:

Povzbuzuje náladu, čímž dokáže ulevit od deprese a úzkosti
Má uvolňující efekt na tělo, proto se hodí na úlevu od chronické bolesti a křečí
Pomáhá na nespavost
Je vhodná také na migrény a nevolnosti
Stimuluje chuť k jídlu

Mezi negativní účinky může patřit například:

Sucho v ústech
Suché oči
Mírně závratě
Lehká paranoia

White Rhino je mezi pacienty velice oblíbená léčebná odrůda, která se hodí hlavně na večerní užití a fyzický i psychický relax.

Jelikož její účinky mají poněkud pomalejší nástup, doporučuje se novým pacientům obezřetné dávkování a trpělivost.