White Widow semínka

Druh: hybrid

White Widow, neboli Bílá vdova, patří celosvětově mezi nejznámější druhy konopí. První vyvážený hybrid byl vypěstován v Nizozemsku společností Green House Seeds v devadesátých letech minulého století. Jak už napovídá název, tento hybrid mezi brazilskou sativou a jihoindickou indicou je charakteristický svým bílým zbarvením květů. Model White Widow položil základ k vypěstění dnes již také klasických modelů jako je White RussianWhite Rhino nebo Blue Widow.

Účinky a vlastnosti White Widow

White Widow je velmi oblíbený díky svým povzbuzujícím vlastnostem. Způsobuje silnou euforii, dodává energii, podněcuje ke kreativitě a konverzaci, vyvolává výrazné pocity radosti, povznášející náladu a přináší také uvolnění. Pro tyto vlastnosti je hojně vyhledáván k odbourání stresu, deprese, zlepšení nálady nebo k relaxaci. White Widow se vyznačuje intenzivním aroma a 'dřevnatou' chutí.

Negativní účinky

Může se dostavit pocit sucha v ústech, vyprahlých očí, závrať a v některých případech paranoia či bolest hlavy.

  • Grid
  • List

Každý, kdo se alespoň zčásti zajímá o léčebné konopí již určitě slyšel o White Widow. Tato hybridní odrůda, která se poprvé objevila v Nizozemí, vznikla zkřížením původní jihoamerické sativy s genetikou cannabis indica z jižní Indie. Od jejího počátku okolo roku 1990 její popularita vzrostla až na globální status.

Křížením této odrůdy vzniklo také několik dalších odrůd. Mezi ty známější patří například:

White Rhino
White Berry
White Critical

Terpenové spektrum

White Widow, neboli Bílá Vdova, jak už název napovídá je v dospělosti hojně obsypána bílými trichomy obsahující široké spektrum terpenoidů. Mezi největší procento těchto léčebných terpenů patří limonen, myrcen a karyofylen, které mají citrusovou, ovocnou a ostrou pepřovou vůni.

- Limonen působí na mentální potíže, jako jsou stres a deprese.
- Myrcen má vůni exotického ovoce. Synergicky působí s THC a prodlužuje a zesiluje účinky této látky.
- Karyofylen se používá na léčbu fyzické bolesti. Hodí se na celkové uvolnění těla.

Jelikož je White Widow vyvážený kříženec sativy a indiky, její léčebné účinky jsou velmi povzbuzující a mysl stimulující, čímž se výborně hodí na kreativní práci a konverzaci, či pouhé přemýšlení.

Mezi další léčebné účinky této odrůdy konopí patří

Úleva od stresu a depresí. Úleva od fyzické bolesti. Pomoc při nespavosti. Pomoc od chronické únavy.

Nežádoucí účinky mohou být

Sucho v ústech. Suché oči. Lehká paranoia či úzkost. Mírně závratě.

White Widow je světová klasika a i přesto, že má typicky vyšší obsah THC, skvěle se hodí jak pro začínající pacienty tak i pro zkušenější jedince.