Vysoká nadmořská výška - Rodiny konopí

Odrůdy konopí, které byly selektivně vyšlechtěny tak, aby dobře rostly a kvetly ve vysokých nadmořských výškách. Šlechtění odrůd probíhalo několik let ve švýcarských Alpách, kde se vybírali a křížili jedinci, kteří nejlépe rostli ve vysoké nadmořské výšce. Tato robustní a odolná semena konopí pro vysoké nadmořské výšky jsou ideální pro venkovní pěstitele, kteří čelí výzvě pěstování v horách.

High altitude cannabis seeds family

Přečtěte si více »

  • Grid
  • List

Jaké jsou vysokohorské odrůdy konopí ?

Vysokohorská semena konopí byla selektivně šlechtěna po mnoho generací ve vysokohorských šlechtitelských lokalitách. Výsledkem jsou specializované kmeny konopí, které jsou jedinečně přizpůsobeny k tomu, aby se jim dařilo ve vysokých nadmořských výškách, kde by nepřizpůsobené kmeny konopí jednoduše nepřežily.

Koupit semena vysokohorských odrůd online

Vysokohorské kmeny jsou speciálně vyšlechtěny tak, aby byly mimořádně odolné vůči výzvám, kterým čelí při pěstování venku v často chladných, větrných a vysokohorských lokalitách. Pěstujete-li konopí venku v horských oblastech nebo v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, musíte si pro optimální výsledky koupit specializovaná semena konopí pro vysoké nadmořské výšky.

Nejlepší odrůdy konopí pro vysoké nadmořské výšky

Pamir Gold a Snow Bud jsou vysokohorské kmeny konopí od společnosti Dutch Passion. Byly vyvinuty během několika venkovních sezón ve švýcarských Alpách v 90. letech 20. století. Každý rok se uchovávali potomci nejúspěšnějších rostlin z předchozí sezóny a křížili se v následujícím roce. Během mnoha generací vznikly tímto selektivním křížením odrůdy Pamir Gold a Snow Bud.

Pamir Gold

Genetika odrůdy Pamir Gold pochází původně z oblasti Tádžikistánu v západním Himálaji. Tato genetika byla po několik let systematicky přizpůsobována podmínkám pěstování ve vysokých nadmořských výškách ve švýcarských Alpách.

Pamir Gold je převážně indica odrůda (60 % indica, 40 % sativa) se sladkou zemitou vůní. Můžete si všimnout tónů citronu a hrušky. Rostliny obvykle dosahují 1,5 až 1,8 metru venku s dobrou odolností proti plísním a houbám. Květy jsou výrazně nadprůměrné. Pamir Goldu se daří i indoor.

Snow Bud

Snow Bud využívá hybridizovanou genetiku Afghani a jihoafrického konopí. Ty byly stejně jako Pamir Gold přizpůsobeny pěstování ve vysokých nadmořských výškách ve švýcarských Alpách. Je mírně sativa dominantní. Venku genetika může dosáhnout výšky až 2,2 m a prosperuje i ve vysokých nadmořských výškách, kde by jiné odrůdy selhaly. Název Snow Bud pochází z obrovského množství bílých chloupků (pestíků), které se objevují během květu.

Jaké je genetické dědictví vysokohorských odrůd?

Pamir Gold má genetiku pocházející z himálajské oblasti. Snow Bud má genetiku z Afghánistánu a také z Jižní Afriky. Důležitý není ani tak zdroj původní genetiky, jako spíše skutečnost, že byly selektivně šlechtěny po mnoho generací v náročných podmínkách. Tento intenzivní a náročný proces šlechtění znamená, že pouze malé procento rostlin je vybráno pro další vývoj. To znamená, že konečná semena konopí pro vysoké nadmořské výšky, která si zakoupíte, jsou plně přizpůsobena pěstování ve vysokohorských polohách.

Jak vybrat semena konopí pro vysoké nadmořské výšky?

Pokud pěstujete ve vysokohorských lokalitách, jako jsou Alpy, Pyreneje, Sierra Nevada, kavkazské oblasti atd. pak nechcete riskovat venkovní pěstitelskou sezónu s neověřenými semeny. Pěstování konopí v horských oblastech nebo na náhorních plošinách ve vysokých nadmořských výškách přináší specifické výzvy pro venkovní pěstování, se kterými si většina konopných semen jednoduše neporadí. Pokud pěstujete ve vysokých nadmořských výškách, pak potřebujete speciálně upravená semena konopí pro vysoké nadmořské výšky, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Co se považuje za vysokou nadmořskou výšku pro pěstování konopí?

Za vysokou nadmořskou výšku se považuje cokoli nad 300-450 m n. m. Někteří pěstitelé se však odváží i do mnohem vyšších nadmořských výšek! Jednou z velkých výhod pěstování ve vysokých nadmořských výškách je, že si můžete vybrat soukromé pěstební lokality, do jejichž blízkosti se pravděpodobně odváží jen velmi málo lidí. Vysokohorská semena konopí od Dutch Passion se úspěšně pěstují v horských oblastech po celé Evropě (i mimo ni) v nadmořských výškách nad 2000 m n. m. se skvělými výsledky.

Jaké jsou typické oblasti, kde jsou vhodná vysokohorská semena?

Alpy, Himálaje, Skalisté hory, Pyreneje, Sierra Nevada, Kavkaz a další podobné vysokohorské lokality - tam všude se uplatní outdoorové kmeny konopí, které profitovaly ze specializovaného selektivního šlechtění ve vysokých nadmořských výškách.

Jaké jsou hlavní výhody vysokohorských odrůd konopí?

Hlavní výhodou vysokohorských kmenů konopí je odolnost vůči převládajícím podmínkám/teplotám a také spolehlivý výkon ve vyšších nadmořských výškách, kde nerostou ani některé druhy stromů. Atmosféra se s rostoucí nadmořskou výškou pomalu zřeďuje. Nakonec to začne ovlivňovat způsob života rostlin a živočichů. Díky šlechtění odrůd konopí, jako jsou Pamir Gold a Snow Bud, které prospívají v horských oblastech, mohou pěstitelé ve vysokých nadmořských výškách pěstovat s důvěrou!

Rodiny konopí

Afghani Kush Family Blue Family Konopí bohaté na CBD Klasické oldschool odrůdy konopí Outdoor rodiny konopí Vysoká nadmořská výška rodina konopí Latinská Amerika rodina konopí Rodina konopí Orange Rodina konopí Skunk USA Special genetiky rodiny konopí Speciální kanabinoidy rodina konopí