Speciální kanabinoidy - Rodiny konopí

THC a CBD jsou nejznámější kanabinoidy. V posledních letech však byly identifikovány desítky dalších přirozeně se vyskytujících kanabinoidů, jako jsou CBC, THCV, CBDV, CBG a mnoho dalších. U některých z nich již věda objevila prospěšné vlastnosti. U většiny kanabinoidů je však mnoho vlastností stále neznámých. Šlechtitelé vytváří nové kultivary s vysokým obsahem těchto nových kanabinoidů. Jakmile budou k dispozici ve stabilní formě semenmůže věda prozkoumat jejich plný lékařský a rekreační potenciál. Během příštího desetiletí přijde na trh několik stabilních a produktivních odrůd konopí bohatých na jeden (nebo několik) z těchto nových kanabinoidů.

Speciální kanabinoidy - semena konopí

Čti více »

  • Grid
  • List

Co jsou semena speciálních kanabinoidních kmenů?

Speciální kanabinoidní kmeny jsou kmeny bohaté na jiné kanabinoidy než THC a CBD. Tyto kmeny byly pečlivě vyšlechtěny tak, aby byly bohaté na nové, neotřelé kanabinoidy, jako je CBDV, THCV, CBG aj. Můžete si koupit samonakvétací semena nebo fotoperiodická feminizovaná semena speciálních kanabinoidních kmenů. Tato semena budou růst běžným způsobem za všech obvyklých podmínek, při použití pěstebních světel a pěstebních systémů.

Kupte si semena konopí bohatá na THCV, CBG, CBDV a jiné

Zájem o semena speciálních kanabinoidních odrůd konopí nebyl nikdy větší. O vlastnosti těchto nových a speciálních kanabinoidů se zajímají zejména pěstitelé z oblasti medicíny a také farmaceutické společnosti, které jsou zvědavé na možné lékařské/farmaceutické využití.

Na našem e-shopu naleznete semena některých prvních komerčně dostupných konopných kmenů bohatých na speciální kanabinoidy, jako jsou THCV, CBG, CBDV atd. Tato samonakvétací a feminizovaná semena konopí se speciálními kanabinoidy si můžete zakoupit na našem e-shopu.

Konopná semena bohatá na THCV

THCV (tetrahydrokanabivarin) je jedním z "nových kanabinoidů", které společnost Dutch Passion s potěšením nabízí ve formě feminizovaných semen THC-Victory. V počátcích lékařského výzkumu THCV se zkoumaly účinky na potlačení chuti k jídlu a možné aplikace na snížení hladiny cukru v krvi.

THC-Victory

THC-Victory je feminizovaný fotoperiodický kmen obsahující přibližně 6-8 % THCV a 6-8 % THC. Poměr THC:THCV je tedy přibližně 1:1. Vzhledem k přítomnosti THC má THC-Victory určitou úroveň psychoaktivity, což jí dává středně silnou sílu. THCV však není psychoaktivní kanabinoid.

THC-Victory má přiměřené/velké výnosy, ale není považována za odrůdu s XL výnosy. Jedná se o odrůdu sativa, které trvá přibližně 11 týdnů, než dokončí kvetení. THC-Victory je středně velká odrůda a může být pomalá během raného vegetativního růstu. Po 3. patře nabírá na rychlosti a růstové síle. Terpeny se přiklánějí k citrusové části spektra.

Semena konopí bohatá na CBG

CBG (kanabigerol) je často považován za "mateřský" kanabinoid, protože je výchozím bodem, ze kterého se vytvářejí v rostlině další kanabinoidy. Proto je CBG obzvláště zajímavý pro pěstitele pro lékařské účely i pro šlechtitele. Na rozdíl od THC nemá CBG psychoaktivní účinky. CBG se také dočkal jen velmi malého lékařského výzkumu. To znamená, že v současné době jsou k dispozici jen omezené údaje pro budoucí možné lékařské využití.

CBG-Force

CBG-Force je fotoperiodická feminizovaná odrůda semen, která produkuje rostliny s až 15 % CBG v suchých květech. Obsah THC je nižší než 0,2 %, což znamená, že CBG-Force nepůsobí psychoaktivně. Výnosy jsou vysoké a doba kvetení se pohybuje kolem 7 týdnů. Kromě vysokého obsahu CBG má CBG-Force ještě dvě další neobvyklé vlastnosti. Zaprvé, aroma je mnohem jemnější než u typických odrůd konopí. Možná to naznačuje, že terpeny nějak souvisejí s produkcí dalších kanabinoidů, jako je THC? Za druhé, navzdory mrazivému povlaku trichomů nejsou palice CBG-Force nijak zvlášť lepkavé.

Auto CBG-Force

Auto CBG-Force vám umožní vypěstovat si vlastní květy bohaté na CBG s rychlostí a pohodlím samonakvétacích semen. Od semínka do sklizně vyroste přibližně za 12 týdnů. Auto CBG-Force je vhodná pro pěstování v interiéru, skleníku/fóliáku nebo i pro pěstování venku. Obsah CBG dosahuje až 15 % a THC je v průměru pouhých 0,04 %. Rostliny bývají přibližně středně vysoké a dobře rostou v různých podmínkách.

Konopná semena bohatá na CBDV

CBDV (kanabidivarin) je nepsychoaktivní kanabinoid, který je úzce příbuzný CBD. CBDV prokázal antikonvulzivní vlastnosti u myší a potkanů, je stále zajímavější pro výzkumníky v oblasti léčebného konopí.

Auto CBD-Victory

Konopí Auto CBD-Victory obsahuje v sušených květech vedle podobného množství CBD přibližně 4-6 % CBDV. Jedná se o kmen s poměrem CBD:CBDV 1:1. Hladina THC je nižší než 0,3 %, což znamená, že u tohoto kmene nemůžete zažít psychoaktivní opojení. CBD-Victory je ze 75 % sativa, z 25 % indica a její pěstování od samonakvétacího semínka po sklizeň trvá přibližně 10 týdnů. Její pěstování je přímočaré, s nádechem borovice a dřevité vůně. Stejně jako všechny samonakvétací odrůdy Dutch Passion roste CBD-Victory dobře indoor při 20 hodinách denního světla. Lze ji pěstovat i venku.

Výzkum konopí a kanabinoidů

Dva nejčastěji diskutované kanabinoidy jsou THC a CBD. Farmaceutické společnosti a pěstitelé se však zajímají o potenciální léčebné vlastnosti dalších přibližně 100 kanabinoidů přítomných v konopí. Mnohým z nich se dosud věnovalo jen velmi málo výzkumu a pozornosti.

Prim ve vývoji nových druhů hraje společnost Dutch Passion, má hlavní kompetenci ve vývoji kmenů konopí bohatých na dříve "méně významné" kanabinoidy. Kromě toho, že společnost Dutch Passion byla v roce 2010 průkopníkem v oblasti semen CBD, je nyní průkopníkem v oblasti prvních odrůd konopí bohatých na nové kanabinoidy. Společnost Dutch Passion byla první, kdo v 90. letech 20. století vydal feminizovaná semena konopí, Dutch Passion je také první, kdo vydal semena konopí, z nichž vyrostou rostliny bohaté na CBG, THCV a CBDV.

Rodiny konopí

Afghani Kush Family Blue Family Konopí bohaté na CBD Klasické oldschool odrůdy konopí Outdoor rodiny konopí Vysoká nadmořská výška rodina konopí Latinská Amerika rodina konopí Rodina konopí Orange Rodina konopí Skunk USA Special genetiky rodiny konopí Speciální kanabinoidy rodina konopí