Cannabis a parkinsonova choroba

 • Cannabis a parkinsonova choroba

V poslední době se v médiích často objevují zprávy o možných pozitivních účincích konopí na zdraví člověka. V souvislosti s tím se také mluví o velkém zlepšení při léčbě Parkinsonovi nemoci. U žádného jiného onemocnění nejsou pozitivní účinky konopí tak často proklamované, jako právě u ní. Bohužel, tak jako jinde, i zde chybějí klinické studie potvrzující, nebo vyvracející mýtus rozšířený mezi lidmi.

 

Parkinsonova nemoc

Onemocněním nervů, zvaným Parkinsonova nemoc trpí v současné době asi deset tisíc lidí v České republice. Předem je potřeba říct, že tato choroba je léčitelná, ale není vyléčitelná. S pomocí moderní medicíny a jejich přípravků dokážeme tlumit její projevy, zpomalovat její postup, neumíme ji však vyléčit, či úplně zastavit.

Mezi slavné osobnosti trpící tímto onemocněním patřil i bývalý  papež Jan Pavel II., Salvador Dalí. Žijícími osobnostmi s touto nemocí jsou například Muhammad Ali, či herec známý z filmové trilogie Návrat do budoucnosti Michael J. Fox.

Choroba člověka ihned nezahubí, člověk s ní žije po mnoho let, rapidně se s ní však snižuje kvalita života. Nemoc nepostihuje intelekt člověka, a právě díky tomu jsou její příznaky destruktivnější. Postižená osoba za plného vědomí vidí, jak se z ní postupem času stává osoba nezvládající základní životní potřeby. Zpomalují se pohyby končetin, zachvacuje je nekonečný třes, chůze se zpomaluje a stává se více a více ustrnulou, psaný text se mění v nečitelnou čmáranici.

Působení Parkinsonovy choroby souvisí s působením dopaminu, tj. látky jež zprostředkovává komunikaci mezi jednotlivými mozkovými buňkami. Je to také látka, na kterou se v našm mozku "přepočítávají" nealkoholové drogy.

K léčbě a mírnění příznaků se využívají dnes zejména modely konopí s vyšším obdahem CBD

Konopné produkty vhodné k užívání při postižení Parkinsonovou chorobou.

Léčba nekonopnými produkty

Zakladním druhem léčby Parkinsonovy choroby je doplňování chybějícího dopaminu ve formě účinné látky L-doppa (levodopa), případně aktivace dopaminových receptorů pomocí tzv. agonistů dopaminu.

Od počátku 90. let se operativní cestou velice úspěšně aplikuje něco na způsob "mozkového kardiostimulátoru" jež je určen ke stimulaci motorických aktivit.

Ne všechno je zde však bez rizika. Častým a velice problematickýcm vedlejším účinkem léčby pomocí přípravku L-dopa jsou tzv. hyperkinetické poruchy hybnosti, které se léčí velice těžko. 

Léčba konopím, případ z praxe

„Komentář Mgr. Dušana Dvořáka, ředitele Edukativní konopné kliniky:

Začátek terapie, červenec 2010.

Nemocná žena užívala 2-3 x denně lžičku konopného prášku do jídla s obsahem tuku v tříměsíčních intervalech (s pauzami).

Konopí pocházelo z výzkumnické farmy odborné společnosti Konopí je lék, o.s. z úrody roku 2008, s nízkým obsahem THC v květu (cca 3% - 5% THC), prášek obsahoval rovněž konopný list, vše v přirozeném poměru jako na roslině, která byla zpracována jako celek na zelenou sušinu.

Konopný prášek ze zelené sušiny si nemocná připravovala sama doma (10 min. pečení na teflonové pánvi) dle spotřeby na cca 14 dní dopředu (riziko oxidace).

Dnes si nemocná žena se souhasem lékaře sama pěstuje odrůdy konopí doporučené Edukativní konopnou klinikou a od podzimu 2011 bude zcela samostatná a nezávislá na lécích i Edukativní konopné klinice. Manžel nemocné se vzdělává, jak konopí správně pěstovat a zpracovávat. “

Pacienti trpící Parkinsonovou choroou si nejčastěji přidávají konopí do jídla

Důležité odkazy týkající se léčebných účinků konopí: konopná mastlékařská marihuanaaktivní látky v konopírizika a benefity konopí

Co nejčastějí pomáhá?

Pacienti trpící Parkinsonovou nemocí nejčastěji užívají konopný prášek přimíchaný do jídla, případně konopnou mast, jíž se mažou.

Samotné kouření konopí má také své účinky, nejsou však tak rychlé, a ne všichni pacienti jsou kuřáci. 

Léčebná kůra trvá přibližně 90 dní. Poté je nutné přípravky vysadit a zhruba 14 dní počkat na reakci organismu. Pokud je pozitivní, můžeme v léčbě pokračovat.

 

Osoby trpící parkinsonovou nemocí ve velkém množství případů pozorují značné zlepšení svého zdravotního stavu a jejich život se vrací takříkajíc do normálu. 

přidej komentář

Zboží k článku

 • Dolorcan 1000ml

  Vysoce účinná mast proti zánětům a bolestem kloubů, šlach, svalů a zad. Vhodná i pro poúrazovou, rehabilitační a pooperační péči. Účinné látky výrazně a rychle ulevují od bolesti, uvolňují svalové napětí, zabraňují tvorbě zánětů a otoků, prohřívají a hojí postiženou oblast.

  Na objednávku
  2 801 Kč
  nedostupné
 • Cannol 500ml

  Masážní, léčivý, koupelový a kosmetický olej s výraznými hoijvými a regeneračními účinky. Proniká hluboko do tkáně a napomáhá k dokonalému uvolnění svalstva. Ulevuje od bolesti (kloubů, svalů, zad atd.) a uvolňuje blokády a křeče. 

  Na objednávku
  1 101 Kč
  nedostupné

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář