Konopí a psychóza: jak blízko jsme porozumění jejich vztahu? (STUDIE 2019)


Věčně omílané téma jménem konopí a psychóza. Nová studie se zaměřuje na vztah, který mezi sebou mají. 







Výtah ze studie



Smysl studie

Tato studie je založená na informacích získaných z literatury, která se zabývá pochopením vztahu mezi konopím a schizofrenií. Konkrétně se tento výzkum zaměřuje na poslední objevy a zbývající oblasti, které požadují hlubší prozkoumání.


Současné objevy

Tři hypotézy se projevily jako potencionální vysvětlení spojení mezi konopím a schizofrenií. Často se říká, že konopí může fungovat jako spouštěč schizofrenie, ale popravdě to je úplně jinak. Konopí je používáno ke zmírňování příznaků schizofrenie. Navíc se objevují nějaké faktory, které by tomuto spojení mohly napomáhat. Biologické a genetické faktory dominují této oblasti. Tito dva činitelé byli využiti ve zkoumání sociálních a kulturních faktorů přispívající k ovlivnění konopí a schizofrenie.


Shrnutí

Evidence týkající se konopí jakožto spouštěče schizofrenie zatím nebyla prokázaná. Je zapotřebí celý výzkum podrobit hlubšímu zkoumání, abychom pochopili, jaký vztah mezi sebou má schizofrenie a konopí.


Klíčová slova studie: konopí, psychóza, schizofrenie, diagnóza, poruchy spojené s užíváním konopí, pohlaví


Autoři studie: Ian HamiltonMark Monaghan
Více z této studie si můžete přečíst zde: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6546656/. Celá studie je v anglickém jazyce.

Zdroj fotografie: pixabay.com (autor: Stefan Keller)

O čem píšeme

  • Články z kategorie Studie CBD mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 10/14/19
(Aktualizováno: 11/12/20)