Jak pomáhá léčebné konopí s úlevou od chronické bolesti


Díky jaké výbavě je konopí správnou volbou v léčbě chronické bolesti?

Neuropatie


Neuropatie je poškození nervů, které velmi často doprovází cukrovka. Může být výsledkem traumatického zranění nebo neustálého ničení zmiňovaných nervů. Běžně se neuropatie léčí léky proti bolesti, včetně volně prodejných léků a opioidů.


Protizánětlivost

Záněty, které se nacházejí v těle, mohou vytvářet bolest. Proto je snížení zánětlivosti jednou ze strategií, které mohou pomoci pacientům s bojem proti chronické bolesti. Nesteroidní antiflogistika (NSAID) sice účinně snižují záněty, ale dlouhodobé užívání může vyvolávat podráždění žaludku a zvyšuje riziko vzniku vředů.

V roce 2010 byl ve Future Medicinal Chemistry zveřejněn výzkum, který se zabýval prozkoumáním již existující evidence týkající se konopí jakožto protizánětlivého léku. Z tohoto výzkumu vyplynulo, že konopí spolupracuje s endokanabinoidním systémem a vytváří protizánětlivé účinky.


Méně migrén


12% Americké populace (včetně dětí a dospělých) trpí migrénou. Migrény se od klasické bolesti hlavy velmi liší a mohou způsobovat vysilující bolest. Užívání léčebného konopí ale může být novým řešením tohoto těžce léčitelného problému.

V roce 2016 zveřejnil Pharmacotherapy studii, která se zabývala užíváním léčebného konopí lidmi trpícími chronickými migrénami. V této studii se zjistilo, že marihuana může být užívána jako prevence, čímž snižuje frekvenci migrén. Kromě toho může fungovat i jako rychlá úleva od bolesti způsobené právě migrénou.


Úleva od bolesti kloubů


Bolest kloubů může osobám trpícím artritidou značně zhoršovat kvalitu života. Mnoho pacientům je doporučováno, že by měli změnit životní styl a shodit kila. Ačkoliv jsou tyto metody účinné, tak zaberou čas.

Zjistilo se, že konopí funguje jako okamžitý ulevovač od bolesti kloubů. Tato úleva je i dobrým nabuzovačem ke zlepšení života. Díky zkvalitnění života poté dochází k dlouhodobému zlepšení všech příznaků nemocí.


Snížení rizika závislosti


Jedním z největších problémů a nebezpečí při léčbě chronické bolesti je tendence vytvoření tolerance na narkotika. Při vytvoření tolerance je třeba změnit dávky nebo samotné léky, aby bylo dosáhnuto požadovaných účinků. V mnoha případech může užívání běžných opioidů vést k návyku a v horších případech k narkomanii. Velmi nadějný výzkum, který se zaměřuje na potenciál užívání konopí v pomoci léčení závislosti na opioidech, je právě na cestě. Nejenže konopí poskytuje prevenci před užíváním prášků proti bolesti, navíc i snižuje riziko následného znovuspadnutí do předchozí závislosti.


Autor článku: Mary Sauer
Zdroj článku: thefreshtoast.com


Zdroje fotografií: unsplash.com (autor: Sam Burriss), pixabay.com (autor: luisa Munoz)

O čem píšeme

  • Články z kategorie Aktuální témata, CBD a Bolest mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 10/29/19
(Aktualizováno: 11/12/20)