Seedbanka Nirvana Seeds

Na chvíli se vrátíme do 80. let a připomeneme si vznik této španělské semenné banky od samého začátku. Její zakladatel, Mau, tehdy pracoval v jiné konopné bance, odkud načerpal velké množství znalostí a také nahlédl za oponu obchodu s konopím. Dříve než se rozhodl založit si vlastní banku se semeny, strávil několik let cestováním po světě, kde sbíral ty nejlepší odrůdy. Další řadu let strávil pěstováním, křížením modelů a experimentováním se všemi nashromážděnými semeny. Po takovém dlouhodobém procesu měl ve své sbírce k dispozici několik zcela unikátních hybridů.

Přichází rok 1995, který dává vzniknout nové bance s konopnými semeny jménem Nirvana Seeds. V nabídce můžete stále najít původní odrůdy společně se stále novými hybridy. S každou další generací konopných druhů se snaží vylepšit jejich vlastnosti a účinnost. Unikátní je přístup k rostlině jako celku. Snaží se tak využít maximum jejího potenciálu tak, že kromě semen nabízí například konopné víno, ocet, ledový čaj nebo likér z konopí. Je očividné, že vedení banky je v rukou vizionářů.

Nirvana Seeds se zaměřuje zejména na začínající pěstitele, kterým tak poskytuje kompletní vybavení a know how k pěstování. Velkým hitem jsou tzv. „startovací sady“ pro naprosté nováčky. Pokud již máte nějaké zkušenosti, k dispozici je široká nabídka stabilních odrůd konopí, z níž si jistě vyberete tu pravou. Sáhnete spíše po klasických kmenech, nebo vyzkoušíte něco nového?

Zákazník si může vybrat z běžných, feminizovaných semen či samonakvétacích semen pro vnitřnívenkovní pěstování. Momentálně je k získání přibližně 40 různých variant odrůd. Z oblíbených můžeme jmenovat třeba AK-48, OG Kush, White Widow, Papaya nebo Bubblelicious. Distribuce semen této banky je rozesetá po celém světě, což svědčí o jejich kvalitě a oblíbenosti. Dalším faktorem ovlivňujícím jejich popularitu je rovněž přijatelná cena, vzhledem k vysoké jakosti.

AK-48

Velmi silná odrůda konopí AK-48 si získává svoji popularitu již od poloviny 90. let. Vznikla křížením modelů Colombian Gold, Thai, Mexican a Afghani. Je typická svojí pronikavou vůní, která vás okouzlí. Extrémně krátká doba kvetení se pohybuje od 7-9 týdnů. V případě, že zvolíte delší dobu kvetení, můžete očekávat zvýšení intenzity vůně i chuti. Zpravidla dorůstá střední velikosti, takže nemusíte mít obavy, že by vám zabrala hodně místa. Očekávaný výnos je cca 400-500 g/m2. Její pěstování je jednoduché, vhodné i pro začátečníky. Semena jsou feminizovaná, tudíž poskytují záruku, že vám vyrostou samičí rostliny.

Kombinace sativy a indiky má euforické účinky, jež bývají doprovázeny pocitem příjemného uvolnění. Svými účinky potlačuje stres, depresivní stavy a úspěšně bojuje s nespavostí. Sladká, zemitá chuť vytváří souhru s květinovými tóny

Rostlina odrůdy AK-48 od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com

Rostlina odrůdy AK-48 od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com

Papaya

Rychle rostoucí a zároveň i rychle dozrávající druh konopí, který vznikl spojením odrůd Jock Horror se Skunk #1. Se svojí odolností vůči parazitům je vyhledávanou variantou mezi začínajícími pěstiteli. Dosahuje středních nebo menších výšek, což ji dělá ještě o něco méně náročnou k pěstování. Nemusíte se bát, že by se dlouhé větve lámaly pod tíhou pupenů. Do poslední fáze – sklízení – si počkáte 9-10 týdnů. Malinko náročnější proces pěstování je vykompenzován výnosem okolo 350-450 g/m2. Feminizovaná semena představují jistotu, že vám vyroste samičí rostlina.

Ačkoliv je spojením indiky a sativy, dominantní postavení zaujímá indika. Sedativní, tlumící efekt napomáhá při redukci vysoké míry nahromaděného stresu. Také potlačuje bolest a zabraňuje problémům s nespavostí. Chuť je ryze tropicky sladká, místy můžete cítit zralé mango.

Odrůda Papaya od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com

Odrůda Papaya od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com
 

Bubblelicious

Tato sladká narůžovělá odrůda byla vytvořena pomocí křížení druhů Big Bud a Skunk #1. Oba jsou známy svým velkým výnosem při sklizni. Nezapomeňme ještě odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Tyto vlastnosti se promítly i do Bubblelicious. Vyroste vám středně velká rostlina, která je schopna vyprodukovat něco okolo 350-450 g/m2. Při pěstování venku dávejte pozor, aby se větve nelámaly pod náporem pupenů. Doporučujeme preventivně větve vázat – hlavně v pozdní fázi kvetení, která trvá od 9-10 týdnů. Přestože vyžaduje trochu péče, není nijak zvlášť náročná na pěstování. Odstíny zářivě zelené barvy doplňují narůžovělé pestíky se shluky trichomů. Před sklizní vás bude lákat svojí omamnou vůní připomínající tropické ovoce a květiny z exotických zemí.

Jako uživatel můžete očekávat pocit uvolnění, který bude doprovázen přílivem kreativity a euforií. Své uplatnění našla v umělecké sféře. V recenzích se často dočtete, že si konzumenti pochvalují její dlouhotrvající sladkou chuť. Nejeden z nich přirovnává Bubblelicious k návštěvě cukrárny. Ať už se chystáte vychutnat si tento model ráno či večer, chybu neuděláte ani v jednom případě.

Kombinace indiky a sativy přináší několik účinků, které jistě stojí za zmínku. Snižuje dopady stresu, který se na nás v dnešní době valí ze všech stran. Možná znáte někoho z okolí, kdo trpí depresemi nebo nespavostí. I s tím si dokáže Bubblelicious poradit.

Rostlina odrůdy Bubblelicious od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com

Rostlina odrůdy Bubblelicious od semenné banky Nirvana Seeds; zdroj: nirvanashop.com

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Konopí sativa, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 05/30/20
(Aktualizováno: 06/04/20)